Яке сьогодні, 14 вересня, свято - Воздвиження Хреста Господнього та День слухання шарудіння

Читать на русском

В цей день народилися українська актриса театру і кіно Олеся Власова та новозеландський актор кіно та телебачення Сем Нілл - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на четвер, 14 вересня

Читать на русском
колаж
Піст та пам'ять Іоанна Золотоуста

В цей день народилися українська актриса театру і кіно Олеся Власова та новозеландський актор кіно та телебачення Сем Нілл - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на четвер, 14 вересня

У четвер, 14 вересня, християни відзначають одне з 12 великих свят - Воздвиження Хреста Господнього. З 2023 року й українці відзначають Воздвиження Чесного Хреста Господнього разом з церквами західного обряду, у зв’язку з переходом на новоюліанський календар з 1 вересня. 

Іменини сьогодні святкують Косма, Даміант, Вінцент та Іван.

14 вересня - яке сьогодні церковне свято

В жодному разі піст не повинен приносити страждання - християни мають бути щасливими та усміхненими
В жодному разі піст не повинен приносити страждання - християни мають бути щасливими та усміхненими

14 вересня християни відзначають Воздвиження Хреста Господнього. Відзначається воно у пам’ять про віднайдення саме хреста, на якому був страчений Син Божий. Термін "воздвиження" трактується як "піднесення" - обряд прославляння віднайденої святині.Ще з епохи середньовіччя його прославлення прирівнювали до Страсної П’ятниці - дня, коли відбулася страта Ісуса Христа. У цей день віряни мали дотримуватися сурового посту.

Саме молитви та піст дали Ісусу Христу сили перед походом до Галілеї. Християни по цей день дотримуються такої традиції, адже це найкраща можливість зосередитись та зблизитись з Богом. Люди, які не можуть відмовитись від споживання їжі, наприклад, вагітні чи хворі, можуть утриматись від чогось частково, щоб якомога більше сконцентрувати свою увагу на Господі. Під час посту обов’язково потрібно молитися.

Історія Церкви розповідає, що на встановлення цього свята вплинули дві події: віднайдення самого Хреста, датоване IV сторіччям, та його повернення до Єрусалиму з перських земель в VII сторіччі. Згідно з переказами, Хрест на горі Голгофі неподалік Єрусалиму в 326 році знайшла цариця Єлена - мати Костянтина, який став першим імператором-християнином. Святиня пролежала під землею, куди римляни закопували тіла та знаряддя тортур, майже 300 років.

Патріарх Макарій підняв Хрест, а точніше, його уламок над вірянами, які прийшли на Голгофу. Шматок дерева став не тільки символом страждання Христа та закінчення його земного життя, а ще й уособленням самої Церкви, яка зазнала стільки зневаги, поневірянь, тортур та заборон. Здійнятий до неба Хрест став символом перемоги християнської віри, торжества віри над переслідуваннями, тріумфу Бога над усіма ворогами.

Священики кажуть, що 14 вересня - гарний день для паломництва і звернення до Господа
Священики кажуть, що 14 вересня - гарний день для паломництва і звернення до Господа

Пам'ять одного з найважливіших у православ'ї святих - Іоанна Золотоуста - відзначається тричі на рік - 26 листопада, 14 вересня та 9 лютого. 

Відомо, що святий народився в 347 році в Антіохії, отримав хорошу освіту, а в 18 років відправився в Афіни, щоб продовжити навчання. Там він познайомився зі Святим Письмом, почав його вивчати, а після повернення додому хрестився. Після того, як мати юнака померла, він пішов у ченці на чотири роки.

Пізніше Іоанн Златоуст повернувся в місто і став пресвітером. Основним способом навчання церковним канонам були проповіді - в цьому святому не було рівних. Він проповідував так, що люди слухали і слухали, за красномовство його і прозвали Златоустом. Крім цього він займався благодійністю - будував лікарні і багато установ. Через деякий час, Іоанн Златоуст став архієпископом Константинополя, але не задовольнив очікувань імператора і був відправлений на заслання. По дорозі в заслання він помер, а мощі святого знаходяться в соборі святого Георгія в Стамбулі.

Вранці 14 вересня православні віруючі можуть попросити у святого виконання будь-яких бажань, допомоги в справах або захисту від недругів. Зробити це можна за допомогою молитов.

14 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Згідно зі статистичними даними, 0,5-2% населення європейських країн страждає від атопічної екземи, серед дітей цей показник більш загрозливий - 25%
Згідно зі статистичними даними, 0,5-2% населення європейських країн страждає від атопічної екземи, серед дітей цей показник більш загрозливий - 25%

Кожен рік 14 вересня у світі проводиться Всесвітній день атопічної екземи. Запроваджений цей день у 2018 році за ініціативою організації GlobalSkin та Європейської Федерації, яка об’єднує асоціації пацієнтів з алергією та хворобами дихальних шляхів.

Атопічний дерматит або екзема - захворювання шкірних покривів, яке проявляється сухістю та свербежем і зазвичай має хронічний характер (запальний або рецидивний). Ця хвороба достатньо поширена - немає дерматолога у всьому світі, який би хоч раз не ставив такий діагноз. 

В цей день в центрі уваги пацієнти з атопічною екземою та їх сім’ї. Їм доводиться терпіти незручності та біль, соціальну ізоляцію та значні фінансові втрати. Проведення Всесвітнього дня атопічної екземи - гарна нагода всім об’єднатися для боротьби з хворобою.

Зараз головну роль у сприйнятті відіграє зір, проте так було не завжди
Зараз головну роль у сприйнятті відіграє зір, проте так було не завжди

Одне з найосінніших свят - День слухання шарудіння, відзначається щороку 14 вересня. Сенс свята надзвичайно простий: повернути людям аудитивне сприйняття реальності, втрачене з появою кіно, телебачення та відеоблогів.

Фахівці стверджують, що раніше люди більше вірили своєму слуху, аніж зору, і навіть якщо читали книги, то робили це вголос, а не "про себе". День слухання шурхітів покликаний відновити історичну несправедливість і прислухатися до найпростіших і звичайнісіньких речей: шарудіння осіннього листя під ногами або муркотіння кошеня.

Це день, коли потрібно припинити бігати і метушитися, а просто сісти на лаву в парку і насолодитися навколишнім світом.

Незважаючи на широку поширеність хінді в Індії, у повсякденному житті місцеві користуються своєрідними мовними міксами: хінглішем, базарі хіндустані
Незважаючи на широку поширеність хінді в Індії, у повсякденному житті місцеві користуються своєрідними мовними міксами: хінглішем, базарі хіндустані

Хінді Дівас, Хінді Дін або Хінді Дей - це все позначення одного і того ж свята, яке відзначається щорічно 14-вересня. Йдеться про міжнародний день Хінді - одну з двох державних мов Індії, записаного листом деванагарі. Це не національне свято країни, але воно широко відзначається представниками окремих професій, особливо в тих штатах, де більшість населення розмовляє хінді.

Офіційно цього дня святкується визнання мови хінді національною для Індії. Ця подія сталася 14 вересня 1949 року, а пізніше була закріплена і в Конституції Індії. Для всіх індійців, які говорять на хінді, Hindi Diwas - це ще одне патріотичне свято, яке дає можливість пишатися своєю мовою.

В основному Хінді Дивас святкується філологами, лінгвістами, перекладачами. Його широко відзначають у закладах, причетних до свята, на кшталт університетів, шкіл та коледжів, видавництв, бюро перекладів тощо. В освітніх закладах відбуваються літературні конкурси, читання, декламації та фестивалі на честь хінді. Це також свято для всіх іноземців, хто навчає хінді або знає його тією чи іншою мірою.

Цього дня вважається за правильне говорити на шуддх хінді - чистому хінді, без діалектів, запозичень, добавок англійської. Цю традицію дотримуються не лише навчальні заклади, а й громадські, державні, комерційні організації. Найчастіше в День хінді на всіх офіційних заходах, зустрічах, лекціях, зборах звучатиме саме чистий, класичний (наскільки це можливо) хінді.

Якою буде погода

  • Погода ясна - до теплої осені.
  • Дощ у цей день - всю осінь будуть дощі.
  • Багато павутиння - осінь буде затяжною та сухою.
  • Гуси відлітають - зима буде рання.

Що не можна робити 14 вересня

  • Сваритися, злитися і засуджувати інших людей.
  • Працювати по дому і фізично перепрацьовувати.
  • Запалювати вогонь - можете обпектися.
  • Позичати гроші або самому брати їх.
  • Стригти волосся і здійснювати великі покупки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.