Яка зараз ситуація на півдні України та чому не афішують інформацію про визволення населених пунктів

Читать на русском

Офіційних заяв про звільнення конкретних населених пунктів не надають із гуманітарної точки зору

Читать на русском
Яка зараз ситуація на півдні України та чому не афішують інформацію про визволення населених пунктів

Офіційних заяв про звільнення конкретних населених пунктів не надають із гуманітарної точки зору

Українські захисники продовжують вести позиційні бої на півдні та закріплюються на зайнятих територіях. Моральний дух ворога падає. Однак в окупантів ще достатньо сил, цивільних просять евакуюватися. 

Про це повідомила начальниця об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк, передає Інформатор.

Яка зараз ситуація на півдні України

"Наші підрозділи ведуть позиційні бої і закріплюються на територіях. Ми продовжуємо нищити запаси ворога, командні пункти, скупчення особового складу і техніки, тримати під контролем транспортні шляхи. Зараз сил противника достатньо для того, щоб бої тривали", - заявила Гуменюк.

За її словами, в росіян знижений моральний дух. Окупанти бачать, що їхні підрозділи, які нібито є резервом – насправді імітація. Вони продовжують мріяти про те, як отримати легке поранення та повернутися додому.

Чому не афішують інформацію про визволення населених пунктів

Військові не афішують інформацію про визволення населених пунктів на півдні України, оскільки це може нашкодити мирному населенню.

"Ми не оголошуємо звільнені населені пункти саме з гуманітарною метою, тому що такі населені пункти одразу опиняються під авіаційними, артилерійськими ударами ворога. Це треба усвідомити всім і не поспішати з цією інформацією", - зауважила Гуменюк.

Вона додала, що інформацію про звільнення можна оголошувати, коли українські захисники просунуться та "зачистять" населені пункти від окупантів.

"Тільки після того, як населені пункти будуть вивільнені від ворога, зачищені від залишків окупантів, і наші війська просунуться настільки, щоб убезпечити мирних жителів, які там лишилися. Тільки після цього може бути проголошення вивільнення населених пунктів. Раніше - це просто дуже велика, а може бути і фатальна помилка", - підкреслила Гуменюк.

Жителів, які знаходяться на окупованих територіях просять евакуюватися.

"У Херсонській області перекриті всі виїзди з цієї території, людей просто не випускають. У такому випадку знайдіть собі укриття, де можна перечекати активні бойові дії, важливо запастись їжею, водою, ліками та предметами першої необхідності", - розповіла Гуменюк. 

Чи вплинула активізація бойових дій на роботу зернових коридорів в Одеській області 

Робота зернових коридорів триває за заздалегідь визначеним планом. На даному етапі вона забезпечена гарантіями Організації Об'єднаних Націй, Туреччини і підписантами тих зобов'язань, які мають Україна і російська федерація.

"Всі зернові коридори працюють відповідно до складного графіку і їхня робота ніяк не змінилася", - наголосила Гуменюк.

Нагадаємо, українські воїни показали на відео, як знищують ворожі безпілотники. Крім того, окупанти намагаються йти у штурм на кількох напрямках, але без успіху

Також Інформатор писав, що жителям окупованих територій дали важливі поради.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.