Цього дня народились американські рок-музикант Еліс Купер та бек-вокаліст гурту The Offspring Кевін Васерман
Сьогодні, 4 лютого, православна церква України відзначає день пам'яті преподобного Ісидора Пелусіотського. В цей день святкують іменини Тимофій, Петро, Гаврило, Юрій, Макар, Іван, Леонтій, Емануїл. До кінця року залишається 330 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо почала заметіль, то триватиме тиждень.
Преподобний Ісидор Пелусіот жив у IV-V століттях. Родом він був з Александрії. Він був родичем Феофіла, архієпископа Александрійського, і його наступника святого Кирила.
Ще хлопцем він покинув мирське життя і віддалився до Єгипту на Пелусіотську гору, яка стала місцем його чернечих подвигів. Наслідуючи приклад святителя Івана Златоустого, якого йому довелося бачити і чути під час подорожі до Константинополя, преподобний Ісидор присвятив себе переважно християнській проповіді.
За ініціативою преподобного Ісидора було скликано III Вcленський Собор у Єфесі (431), на якому було засуджено псевдовчення Несторія про Особу Ісуса Христа. Після нього залишилося близько 10 тисяч листів, з яких до нас дійшло 2090. Тут преподобний Ісидор виступає як кращий учень святителя Івана Златоустого.
Цей день покликаний збільшити обізнаність щодо цього страшного захворювання. На превеликий жаль, від раку щорічно вмирають мільйони людей. За даними ВООЗ, існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Більше 60% нових випадків захворювання на рак зареєстровані в країнах Африки, Азії та Центральної і Південної Америки. У цих регіонах відбувається 70% всіх випадків смерті від раку.
У всьому світі найбільша кількість чоловіків вмирає від наступних п’яти видів раку: раку легенів, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу. Найбільша кількість жінок помирає від наступних п’яти видів раку: раку грудей, легенів, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки. У багатьох країнах, що розвиваються, рак шийки матки є найпоширенішим типом раку. Тож, будьте уважними до власного здоров'я!
Нині понад третина населення світу використовує Facebook регулярно. На сьогодні це соціальна мережа, яка належить Meta Platforms, і має 2,85 мільярда активних користувачів щомісяця.
Facebook – це не просто соціальна мережа, а один із найбільших феноменів сучасного інтернету. Спочатку він був студентським каталогом із фотографіями та особистою інформацією. В 2003 році Марк Цукерберг створив сайт Facemash під час навчання в Гарвардському університеті.
Ідея була проста: сайт порівнював фотографії студентів, які були зібрані з онлайн-книг дев'яти гуртожитків, і дозволяв користувачам вибирати, хто з них "гарячіший". Facemash миттєво став популярним – за перші чотири години сайт зібрав 450 відвідувачів і 22 000 переглядів фотографій.
У 2004 році Цукерберг і його колеги – студенти Гарварду, серед яких Едуардо Саверін, Ендрю Макколлум, Дастін Московіц та Кріс Х'юз – заснували Facebook.
З 1873 року Японія перейшла на григоріанський календар, і тому 1 січня став офіційним святом Нового року. Але традиційні східноазійські календарі поєднують місячні та сонячні цикли, що ділять рік на 24 сонячні періоди. 3 лютого в Японії святкують «Сецубун» - свято напередодні весни, а за ним і 4 лютого - перший день весни - «Ріссюн». Цей період настає, коли Сонце досягає певної небесної довготи. Зазвичай він триває з 4 лютого до 18-19 лютого. Однак часто під цим терміном мається на увазі саме день, коли Сонце досягає певної точки на небесній сфері, що є символом переходу до весняного сезону.
Міжнародний день людського братерства, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 21 грудня 2020 року (резолюція 75/200), став важливим кроком на шляху до сприяння миру, культурній та релігійній терпимості в усьому світі. У цій резолюції, запропонованій Єгиптом та Об'єднаними Арабськими Еміратами, ООН закликає всі свої держави-члени та міжнародні організації щорічно відзначати цей день 4 лютого.
Папа Римський Франциск та Шейх Ахмед ель-Тайєб, Великий імам Аль-Азхару, підписали історичну декларацію про "дружбу між релігіями" в 2019 році, яка послужила основою для проголошення цього дня.