Яка ситуація зі світлом в Україні: в "Укренерго" розповіли про стан енергосистеми після обстрілів

Читать на русском

Обленерго покриває потреби більш ніж половини споживачів

Читать на русском
Яка ситуація зі світлом в Україні: в "Укренерго" розповіли про стан енергосистеми після обстрілів
Якщо зменщити постачання електроенергії, відключення світла будуть рідшими

Обленерго покриває потреби більш ніж половини споживачів

Україна досі не може оговтатись після масованого обстрілу, який росіяни влаштували 23 листопада. Майже половина енергетичної системи вийшла з ладу, але енергетики щодня прикладають максимум зусиль, щоб відновити систему. Наразі виробники електроенергії покривають майже 80% потреб споживання, яке поступово зростає через похолодання.

За інформацією від "Укренерго", з цих 80% критична інфраструктура споживає лише близько 10%. Решта електроенергії використовується для електропостачання споживачів. За таких умов обленерго має всі можливості рівномірно чергувати обмеження споживачів. Водночас режим обмеження споживання продовжує діяти, бо є дефіцит потужності. Наразі він складає близько 20%.

"Звертаємо увагу, що «Укренерго» доводить до обленерго ліміти споживання по кожній області, перевищувати який не можна. Обленерго самостійно визначає види відключень - аварійні чи планові – і безпосередньо їх застосовує. Нагадуємо, що сьогодні кожен українець, в будинок якого повернулось світло, може допомогти швидше повернути його іншим, ощадливо використовуючи електроенергію", - кажуть в "Укренерго".

Якщо зменшити постачання електроенергії, це дозволить рідше вводити обмеження, спрямовані на попередження аварій. Окрім цього, енергетики зможуть зосередитись на ремонтах пошкоджених об’єктів, які ускладнюються з кожною наступною ракетною атакою.

СТАН ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ

Попри постійні обстріли енергетичної інфраструктури, наша енергосистема вийшла з важкої системної аварії. Вся магістральна високовольтна інфраструктура працює. Єдине, досі є проблеми в розподільчих мережах обленерго. Тому, щоб тримати її в балансі, продовжують діяти як планові, так і аварійні відключення споживачів.

Все це - наслідки атаки рашистів 23 листопада. Через обстріли вся країна пережила блекаут (хоча й не повний, як уточнюють представники влади). Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко 25 листопада заявив, що для переходу до стандартних графіків відключень знадобиться від п'яти днів до тижня. А от для повного відновлення енергосистеми до довоєнного рівня знадобиться декілька років

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.