Як живе Ізюм після звільнення від російських окупантів

Читать на русском

Місто майже зруйновано, гуманітарна ситуація - жахлива

Читать на русском
Як живе Ізюм після звільнення від російських окупантів

Місто майже зруйновано, гуманітарна ситуація - жахлива

Звільнення Ізюму 10 вересня від російських окупантів надало багатьом містянам надію на виживання. 12 вересня на брифінгу депутат Ізюмської міської ради Максим Стрельник розповів, як майже вщент зруйноване місто намагається повернутися до життя. Зараз люди оговтуються від «русского мира» і потребують найважливішого: ліків, медичної допомоги та їжі.

«Зараз в Ізюмі відбуваються стабілізаційні заходи, які проводять Збройні Сили України, Служба безпеки України, інші правоохоронні органи для того, щоб уряд, Генеральний штаб змогли вже офіційно повідомити про цю добру новину (звільнення Ізюму – ред.), на яку ми так довго чекали», - заявив Максим Стрельник.

За його словами, місто дуже постраждало внаслідок агресії рф. «Як зазначав наш ізюмський міський голова Валерій Марченко, більш ніж 80% всієї інфраструктури у місті зруйновано. Це мається на увазі і приватні будинки, багатоквартирні будинки житлові, підприємства, державні установи, комунальні заклади, а також промислові потужності. На жаль, місто зруйноване і найстрашніше, що попереду зима. А централізована система опалення, якою користувалися більшість мешканців міста, зруйнована», - заявив депутат міської ради.

Щонайменше тисячу місцевих мешканців загинули внаслідок саме військових дій. «Але ще більша кількість, ми вважаємо, людей постраждала через те, що їм вчасно не змогли надати медичну допомогу. Оскільки російські окупанти ще в березні зруйнували всі заклади охорони здоров’я в Ізюмі. Доступ до ліків був обмежений. Російські окупанти розграбували всі аптеки. Тому питання ліків зараз стоїть найгостріше, а також госпіталізація мешканців, які потребують невідкладної медичної допомоги», - повідомив Стрельник.

Під час окупації ситуація в місті була важка. Окупанти відмовляли в наданні будь-яких гуманітарних коридорів.

«Зараз, за нашими даними, в Ізюмі залишається близько 10 тисяч місцевих мешканців. Останнім часом вдавалося проводити так звану «тиху евакуацію». Жінки, діти до 14 років, люди похилого віку змогли покинути заблоковане місто. І зараз знаходяться на території України. Більшість мешканців чекають можливості повернутися додому. Але дуже складна ситуація з критичною інфраструктурою. Ці питання будуть обговорюватися на найвищому рівні», - заявив представник міської ради Ізюму.

Раніше Інформатор писав про те, яка ситуація на найгарячіших напрямках фронту війни України з росією.

Олена Скобцева

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.