Споживачам радять одну дію, яка допоможе зекономити на оплаті за електроенергію
Якщо ви хочете зменшити витрати на електроенергію, варто перейти на багатозонний лічильник — двозонний або тризонний. Такі лічильники враховують не лише обсяг споживання, а й час, коли використовується електроенергія. Про це повідомили в Міненерго.
Двозонний лічильник ділить добу на дві зони: Денна (07:00 - 23:00) – тариф 4,32 грн/кВт-год Нічна (23:00 - 07:00) – 50% від вартості, тобто 2,16 грн/кВт-год. Тризонний лічильник ділить добу на три зони:
Двозонний лічильник найпопулярніший серед споживачів. Як його встановити:
Щоб економія була відчутною, на ніч вмикайте потужні електроприлади:
Після встановлення лічильника постачальник укладає з вами договір, і в особистому кабінеті з’явиться поділ споживання на зони. Як правильно передавати показання?
На дисплеї лічильника є два значення:
Перейдіть в особистий кабінет постачальника та введіть ці дані у відповідні поля.
Споживання електроенергії упродовж доби є нерівномірним. Найвище воно у години ранкового та вечірнього піків – коли люди або прокидаються та збираються на роботу, або повертаються з роботи та вмикають прилади, що не використовувались упродовж дня – плиту, електрочайник, бойлер, кавомашину, мікрохвильовку.
Раніше, до повномасштабної війни, українські електростанції легко могли покрити усі піки: якщо диспетчер бачив зростання споживання – він просто давав команду на увімкнення чергового енергоблока. Через наслідки масованих російських атак – зараз «запасу міцності» в енергосистемі немає. Під час холодів, у період спеки та внаслідок планових або аварійних ремонтів на електростанціях – покривати пікове споживання складно. Тому і виникає потреба в ощадливому споживанні.
Звісно, повністю відмовитись від користування електроприладами ми не можемо. Та це і не потрібно. Головні принципи тут такі: максимально зменшити час користування потужними електроприладами; змістити час їхнього використання з періодів пікового споживання; не вмикати кілька потужних приладів одночасно. Яка ж техніка у нашій оселі споживає найбільше? Орієнтовний рейтинг (за годину використання) тут такий: