Як заробляти тисячі доларів на Twitch: робочі стратегії

Чи можна заробляти сотні чи тисячі доларів на місяць, просто граючи в ігри

Як і скільки можна заробляти на Twitch
Українські стримери можуть заробляти великі гроші на платформі Twitch

Українські блогери можуть заробляти гроші у різний спосіб і на різних платформах, проте одна із популярних - це платформа Twitch. Стримінговий сервіс дозволяє вести прямі ігрові трансляції, одночасно заробляючи кошти від реклами, донатів, прямих продаж тощо. Досвідчені стримери отримують тисячі доларів за кожен вихід в ефір, хоча для завоювання аудиторії треба попрацювати.

Сайт Pro Гроші розповів, як українці можуть заробляти на платформі Twitch. А також які варіанти заробітку існують на сервісі.

Варіанти заробітку на Twitch

Для стримерів на Twitch існує декілька способів монетизації, але вони стають доступні не одразу. Спочатку людина повинна довести, що ставиться до сервісу серйозно і планує регулярно ним користуватися. Тож перший крок – стати компаньйоном платформи. Для цього потрібно оформити договір та погодитись з умовами розподілу фінансів.

Щоб пройти перший етап, необхідно виконати такі вимоги:

  • отримати 50 унікальних фоловерів;
  • провести стрімів мінімум на 8 годин за останні 30 днів;
  • бути в ефірі 7 різних днів;
  • зібрати в середньому 3 унікальних глядачів на стрімах.

Як тільки станете частиною компаньйонів Twitch, матимете змогу заробити перші гроші. В основному за допомогою платних підписок на свій канал. Для України це коштує 36 гривень (підписка 1-го рівня). А найдорожчий рівень Turbo, який мінімізує рекламу, надає додаткові смайли та інші можливості, обійдеться у 260 грн. Кошти потрібно платити щомісяця.

Компаньйони повинні ділитися з сервісом доходами у форматі 50/50. Плюс за переказ коштів на картку (від 100 доларів) знімається комісія.

Партнерська програма Twitch

Фінальним етапом для кожного стрімера, після чого можна по-максимуму використовувати можливості Twitch, є партнерство. Ця програма стає доступною тільки після виконання таких умов:

  • стріми тривалістю щонайменше 25 годин за останні 30 днів;
  • ефіри в 12 різних днів;
  • 75 унікальних глядачів на стрімах.

Ставши партнером, ви платитимете сервісу 30% та позбудитеся всіх комісійних банківських зборів. До всього, почнете отримувати пропозиції від рекламодавців, що стане трампліном для дійсно великих заробітків, а не лише з внутрішньої реклами і донатів.

Загалом, використовуючи всі доступні методи монетизації, зокрема, платні підписки, пожертвування від фоловерів, прямі продажі, рекламні інтеграції, вбудовані рекламні ролики, зможете вийти на рівень заробітку до кількох тисяч доларів тільки за один прямий ефір. Звісно, для цього потрібно мати велику кількість активної аудиторії та розвинений канал.

Феномен Лебіги

Одним із яскравих прикладів успішного стримера на Twitch - є Михайло Лебіга, який нещодавно зібрав на платформі понад 8 млн гривень на безпілотники для ГУР за одну ніч. Стрим тривав з 21:00 неділі до 4 ранку понеділка.

Після цього Лебіга в ефірі переглядав дебати Ющенка та Януковича, під час якого фани й вигадали йому прізвисько Лебігович (поєднання Лебіга та Янукович) та почали жартувати про вибори. На цю тему почали створювати меми, де Лебігу називають кандидатом в президенти. Зазначають, що він є висуванцем чи то від "Партії Лебігонів", чи то від партії "Слуги калорій". Але цей мем вийшов з-під контролю. Усе продовжилося не тільки жартами в соцмережах, але й фото з Лебіговичем, наліпками. Про нього жартували навіть у Верховній Раді.

Користуючись нагодою, стример направив жарт у корисне русло, а саме оголосив свої "вибори" - збір на ЗСУ. 3 вересня українці, завдяки "Лебіговичу", задонатили на армію понад 19 мільйонів гривень. В той же час співзасновник Monobank Олег Гороховський повідомив, що в додатку банку можна купити унікальний скін для віртуальної картки із зображенням Лебіговича.

Проте Михайло став популярним не через трансляцію відеоігор, а через розмовні трансляції у розділі Just Chatting, під час яких спілкується з глядачами, дивиться та коментує смішні відео з інтернету тощо. У середньому його стрими збирають 5000–7000 глядачів одночасно. Зараз Лебіга є одним із найпопулярніших українськомовних творців контенту на платформі – у нього понад 134 000 фоловерів на Twitch.

На його прикладі можна зрозуміти, що заробити на платформі Twitch можна не лише, граючи у відеоігри. Багато стримерів привертають увагу фоловерів спілкуванням з аудиторією, переглядом фільмів чи передач з коментарями. Головне, знайти свою "фішку" і тоді успіх гарантовано.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube