Як заощадити на комуналці: корисні поради та лайфхаки

Зібрали для вас кілька корисних лайфхаків, які допоможуть вам трохи заощадити

Як заощадити на комуналці: корисні поради та лайфхаки

Щоразу, коли хтось вимовляє слово «комуналка», починає нервово сіпатися око. Особливо взимку. Ціни на тепло кусаються не гірше за мороз, який стоїть за вікном, тому не влізти в борги в осінньо-зимовий період вкрай складно. Але ми знаємо, що робити. 

Закликаємо вас засклити балкони, ставити газові лічильники, запастись обігрівачами та поставити зливний бачок з водозбереженням. Навіщо? Тому що це допоможе трохи заощадити. Інформатор зібрав вам кілька корисних лайфхаків з економії тепла у приміщенні. Сприймайте поради як чек-лист, адже якщо ними скористатися комплексно, результат буде більш відчутним.

ЕКОНОМІЯ ГАЗУ І ТЕПЛА

  • Газовий лічильник. Нормативи споживання тепла на папері є далекими від показників витрати тепла за фактом. Платити доводиться саме за встановленими нормами, навіть ми однаково платимо за період, коли батареї в квартирі лише злегка теплі, і за той, коли вони дійсно гарячі. Тому з метою економії необхідно встановити вдома тепловий лічильник і платити за тепло, яке ми відчуваємо насправді.
  • Газова плита. Коли готуєте на газовій плиті, використовуйте її потужність на належному для певного блюда рівні. Зменшуйте вогонь кілька разів, коли вода закипить. 
  • Колір батарей та встановлення відбивача. Якщо пофарбувати батарею в теплі кольори і поставити за нею екран з фольги, що відбиває, температуру в кімнаті можна підвищити вдвічі, а платити за тепло так само.
  • Теплоізоляція Навіть якщо у вашій квартирі стоять не дерев'яні рами, а пластикові склопакети, все одно варто переконатись у їхній якості. З часом монтажна піна висихає, гумки-ущільнювачі огрубують. Якщо у вас з вікон, або з-під дверей дме, закрийте щілини, інакше взимку опалюватимете вулицю.
  • Ні духовці. Якщо вам потрібно запекти 2 яблука в духовці, то краще зробити це у мікрохвильовій печі, ніж витрачати газ на малогабаритне блюдо. Це правило стосується всього приготовленого за допомогою печі.
  • Регулятор температури батареї. Так, якщо жарко, ви зможете зменшити температуру і заощадите відповідно. Їхня вартість починається від 150 грн і залежить від модифікації.

ЕКОНОМІЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ 

  • Виходячи, гасіть світло. Хоч би як банально це звучало, але багато хто забуває про таку просту економію. За статистикою, близько 30% електроенергії від місячного обсягу витрачається на освітлення порожніх приміщень. Розкажіть своїм домашнім про правило "де ти - там і світло", і рахунки в рази зменшаться.
  • Заміна лампочок на енергозберігаючі. Заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі допоможе скоротити витрати електроенергії на третину. Такі лампи служать уп'ятеро довше і споживають електроенергії вдесятеро менше.
  • Холодильник далеко від плити. Щоб скоротити споживання енергії холодильником, слід помістити його у прохолодне місце, подалі від сонячних променів та приладів, що віддають тепло.
  • Енергоефективна побутова техніка. Побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G. Клас А++ - найбільш енергозберігаючий.
  • Не залишайте електроприлади у режимі сну. Сукупне енергоспоживання побутових електроприладів у цьому режимі може значно підвищити суму у платіжці за електрику.
  • Замініть стару проводку. Це зайві витрати електроенергії та пожежна небезпека.

ЕКОНОМІЯ ВОДИ

  • Лічильник води. Так ви платитимете лише за ту воду, яку фактично споживали.
  • Заміна вентилів на важельні крани. Важелі дозволяють вимикати воду моментально, а не чекати, поки вентиль прокрутиться повністю. Ах, так, і вчасно вимикайте воду, коли ви вже користувалися.
  • Зливний бачок із водозбереженням. Існують спеціальні бачки з двома режимами зливу - звичайним та економним. Останній за одне змивання використовує 6 літрів води та заощаджує близько 20 літрів на день. Однак якщо вам такого знайти не вдалося, можна просто помістити в нього пляшку, наповнену водою.
  • Душ замість ванної .  Щоб наповнити ванну, потрібно 140-160 л води, для душу - 30-50 л. Під час намилювання вимикайте воду і вмикайте її тоді, коли потрібно змити піну.
  • Перевірте справність техніки. Через кран або трубу, що протікають, за добу можна втратити від 20 до 200 літрів води. 
  • Повне навантаження на пральну машину. Стирайте білизну в такому режимі, оскільки ви використовуєте близько 60 літрів води за один цикл.
  • Закривайте раковину, коли миєте посуд. Ополіскувати тарілки та чашки можна в окремій ємності з чистою водою. Ця ж порада є актуальною і для миття овочів та фруктів. Їх краще мити у мисці або невеликій каструлі. Так ви витратите 3 літри замість 15 у проточній воді.
  • Посудомийна машина. Якщо ваша сім'я велика, є сенс купити її. Машина заощаджує близько 10 тис. літрів теплої води на рік.

Якщо грамотно підійти до заходів енергоефективності, можна заощадити до 40%. Зокрема, можна замінити вікна, модернізувати котли або систему водо- та теплопостачання. На це можна отримати гроші від держави у рамках програми енергоефективності, якою за 7 років уже скористалося близько 900 тисяч українців. Тоді позитивний результат буде у платіжках.

Нагадаємо, вже з 1 січня за доставку газу доведеться платити більше. Нові тарифи вже затвердили, ціни постачальників можна знайти тут

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube