Як захиститись від шахраїв в інтернеті: корисні ресурси від Кіберполіції

В Україні діє низка державних та громадських ініціатив, які допоможуть захиститись від шахраїв

Кіберполіція Фото: Getty Images
Кіберполіція Фото: Getty Images

Українці щодня стикаються з дедалі витонченішими кіберзлочинами — від фейкових оголошень до викрадення акаунтів у соцмережах. Департамент кіберполіції назвав найпоширеніші схеми та розповів, які ініціативи впроваджує для захисту громадян у відповідь на запит Speka. 

Найпоширеніші види кіберзлочинів у 2025 році

  • Онлайн-шахрайство з неіснуючими товарами: зловмисники розміщують фейкові оголошення про продаж товарів і вимагають передплату. Після отримання коштів – зникають.
  • Фішинг та крадіжка банківських даних: шахраї надсилають фішингові посилання на фейкові сайти, щоб викрасти особисту інформацію, зокрема доступ до онлайн-банкінгу.
  • Злам акаунтів у соцмережах і месенджерах: через фішинг, соціальну інженерію або шкідливе ПЗ злочинці отримують доступ до облікових записів і розсилають прохання «позичити гроші» знайомим жертви. 
  • Розповсюдження шкідливого контенту з використанням зламаних акаунтів: такі акаунти використовують для розсилки шахрайських повідомлень, вірусів або фейкових новин.

Корисні ресурси для боротьби з шахраями

Як раніше повідомляв Інформатор, щоб не стати жертвою шахраїв, будьте скептичними, якщо пропозиція звучить занадто добре, ймовірно, це обман, навчайте рідних, особливо літніх людей, які часто стають мішенню шахраїв. За посиланням ви знайдете найпоширеніші шахрайські схеми.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube