У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Минулорічні блекаути показали, що відключення світла неприємне не лише відсутністю інтернету чи зв’язку, а ще й стрибками напруги в електромережі. Через це може «згоріти» дорога техніка. Тому варто завчасно попіклуватися про те, щоб захистити прилади.
Для того щоб захистити техніку, створили стабілізатор напруги. Це прилад, який усуває стрибки та вирівнює напругу. Його можна встановити як на «вхід» до квартири чи будинку, так і на окремі електроприлади - холодильник, пральну машину, котел чи телевізор.
Головне питання при виборі стабілізатора – це потужність, яку він може на себе взяти. Він має «захистити» прилади, які до нього під’єднані. Тобто при виборі варто враховувати скільки приладів та якої потужності плануєте під'єднати до стабілізатора напруги.
Якщо плануєте приєднати обігрівач на 1000 Вт, телевізор на 300 Вт та вентилятор на 700 Вт, то стабілізатор має бути потужністю мінімум 2000 Вт. При цьому спеціалісти радять обирати прилад з запасом потужності на 20-30%. У цьому випадку, для обігрівача, телевізора та вентилятора краще обрати стабілізатор на 2400-2600 Вт. Також варто врахувати напругу в мережі.
Для квартир та будинків використовують однофазні моделі. На виробництві та у приватному секторі краще обрати трифазні стабілізатори напруги.
Розрізняють три основних види стабілізаторів напруги:
Бюджетним варіантом є релейний стабілізатор. Такі прилади прості та не вимагають особливого обслуговування. Їх недолік – це швидкий знос, який залежить від перепадів напруги. Крім того, в них часто бувають іскріння, залипання та контактне обгорання. Варто зважити, що релейні стабілізатори не одразу реагують на зміни напруги. В середньому такий прилад може працювати 5 років.
Симісторні стабілізатори працюють майже безшумно та швидко реагують на зміну напруги. У таких пристроях майже немає зносу внутрішніх елементів. Серед недоліків можна назвати відносно високу ціну. Середній термін служби 10-15 років.
Інверторні стабілізатори вважаються найнадійнішими. Вони миттєво реагують на перепади від 90 В до 380 В. Ці пристрої невеликі, легкі та працюють безшумно. Середній термін їх служби становить 20 років.
Крім будинку чи квартири стабілізатори напруги можна обрати для зарядки електромобіля. Окремо можна захистити пральну машину, газовий котел, холодильник та морозильну камеру.
Стабілізатор розміщується на стіні, підлозі чи може бути переносним. Існує широкий вибір пристроїв таких виробників, як «Укртехнологія», «Елекс», Voltok, Volter, Quant, LVT та LogicPower (Китай).
Вартість пристрою залежить від його потужності. Який би стабілізатор не обрали, його можна купити в оплату частинами. За відгуками, після встановлення стабілізаторів бойлер починає нагрівати воду швидше та мікрохвильовка нагріває краще.