Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Прості поради, які вам допоможуть
Щоб захистити комп'ютер або телефон від вірусів, обов'язково потрібно встановлювати антивірусні програми. Однак не всі вони можуть бути надійними, може зашкодити і завантаження підозрілого файлу.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації.
Якщо ви завантажили підозрілий файл на телефон або комп'ютер, не відкривайте його. Перевірте за допомогою антивірусної програми файл, який викликав у вас підозру, та весь пристрій. Переконайтеся, що база антивірусних даних оновлена до останньої версії і має модуль Антифішинг. У разі відкриття файлу вимкніть передачу даних через мережу. Не давайте жодних дозволів, якщо запустився процес інсталяції програми, або скасуйте її взагалі.
Якщо виявилося, що файл містить шкідливий код
Не вводіть жодних даних, яких програма вимагає. Перевірте на сайті CERT-UA чи немає згаданого файлу в останніх новинах про кібератаки. Надішліть файл із описом ситуації на пошту CERT-UA cert@cert.gov.ua
Повідомте Кіберполіції про користувача, від якого отримали файл callcener@cyberpolice.gov.ua. Якщо файл отримано в месенджері, повідомте адміністрацію месенджера про шкідливий вміст:
Для смартфону дії будуть трохи іншими
Збережіть у хмарі копії всіх важливих файлів і скиньте пристрій до заводських налаштувань, щоб унеможливити діяльність програм-Keylogger-ів, які стежать за користувачем без запиту доступу до системи.
Як вибрати антивірус
Використовуйте платні версії всесвітньо відомих антивірусних програм. Деякі сервіси пропонують ліцензії для стаціонарних та мобільних пристроїв:
Якщо немає ліцензійного антивірусу
Використовуйте безкоштовні програми та обов'язково регулярно оновлюйте їх вірусні бази вручну. Перед використанням безкоштовних антивірусних програм обов'язково перевіряйте їх репутацію.
Однак навіть якщо файл не визначений як шкідливий, не варто втрачати пильності. Шкідливе програмне забезпечення або код може бути новим, і про нього можуть ще "не знати" антивіруси.
Важливо. Завантажувати антивірус треба виключно з офіційних сайтів або магазинів програм (AppStore, Google Play). Програмне забезпечення з невідомих джерел, швидше за все, містить шкідливий програмний код. У жодному разі не використовуйте російські антивіруси (наприклад, Kaspersky Antivirus).
Нагадаємо, на Сумщині бойовики на блокпості забрали телефон у 10-річної дівчинки. Крім того, українців просять не брати трубку з невідомих номерів – це можуть бути окупанти.
Також Інформатор писав, що робити, якщо бойовики відібрали телефон та SIM-картку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.