Дмитро Литвин, радник президента з питань комунікацій
"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Радник Зеленського розповів, яким буде перший пункт внутрішнього плану перемоги
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
02.11.2024
Зеленський запровадив для українців нову Вовину тисячу
Як ви оцінюєте цю ініціативу?
голосів
Ціни на пальне у мережевих АЗС України
Оновлено станом на 01.11.2024
А95+
А95
ДП
ГАЗ
57.29
56.59
54.09
35.79
60.99
58.99
55.99
35.99
59.99
57.99
54.99
35.98
-
53.74
49.31
33.5
59.99
57.99
54.99
35.99
56.99
54.99
51.99
34.14
Це лохотрон, а не евакуація!
Репортаж Інформатора з Сумщини, де через обстріли примусово евакуюють мешканців
Замість рідного дому - нестерпні умови, одноразове харчування та відсутність виплат
Таро гороскоп на листопад
Прогноз для всіх знаків Зодіаку по картах на найближчий місяць
У листопаді 2024 року Плутон увійде до знаку Водолія, де пробуде наступні 20 років. Астрологи припускають, що це призведе до технологічних проривів, а також глобальних змін у світовій політиці.
Що слухає Україна
10 найпопулярніших пісень за даними Apple Music
1
Не лякай
OSTY, Klavdia Petrivna
2
Як ніколи
Okean Elzy
3
Особистий рай
Геля Зозуля, Adam
4
Обиратиму себе
MELOVIN
5
Bad Dreams
Teddy Swims
6
А що?
MONATIK
7
The Door
Teddy Swims
8
Барабан
Артем Пивоваров, Klavdia Petrivna
9
Аромат
KDK: Kavabanga, Depo, Kolibri
10
Ендорфін
YAKTAK
Секта Богородиці
Небезпечне угрупування в Києві, до якого заманюють простачків
Киянка, на ім'я Ганна Фесун назвала себе Богородицею, а фанатів навертає через проповіді у Facebook та пропонує підтримувати їхніх коханих-бійців за фінансову допомогу: у чому секрет феномену та як з ним бути суспільству
Чи варто Україні знижувати вік призову до армії?
Захід тисне на Київ, аби мінімальний вік мобілізації було знижено до 18 років. А ви підтримуєте цю ідею?
голосів
ТОП-5 найбагатших людей світу за версією Bloomberg
1
Ілон Маск $235 млрд
2
Джефф Безос $193 млрд
3
Марк Цукерберг $188 млрд
4
Бернар Арно $184 млрд
5
Білл Гейтс $154 млрд
Мешканці Курщини: для Путіна ми ніщо
РЕПОРТАЖ ІНФОРМАТОРА З СУДЖІ
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
TAYANNA - Неабищо
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
Курс біткоїна просто зараз
BITCOIN (BTC)
69343.41
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Кулінарний рецепт від Інформатора
Роли з голубців у клярі та білому соусі
Рецепт голубців у вигляді ролів у соусі сподобається всім м'ясоїдам, які цінують небанальні рецепти. Готувати його просто. А щоб було ще смачніше, Інформатор вже традиційно має для вас смачну пораду.
Уроки у темряві. Як вчителям, батькам і дітям пристосуватись до навчання без світла
До "дистанційки" додалися ще й відсутність електроенергії
Спочатку було багато нарікань на дистанційну форму освіти. Тепер вчителі, учні та їхні батьки перейшли до нового випробування – відключення світла. На жаль, не всі сумлінно шукають інтернет для продовження заняття, як та відома вчителька з Києва в червоній курточці. І не всі учні навіть з включеним світлом роблять уроки, як той хлопчик, що вчив матеріал в навушниках біля входу в магазин.
“Виживає не найсильніший і не найрозумніший, а той, хто пристосовується до змін”, – казав Чарльз Дарвін. Цей вислів мають взяти за гасло всі вчителі. Адже якими б важкими часи не були, сьогодні вони наділені максимальною автономністю від МОН та інструментами для навчання. Втім, і батьки з дітьми не завжди готові боротись із викликами. Своїми проблемами вони діляться в соцмережах:
Як можуть допомогти учителі?
Своїм баченням щодо організації освітнього процесу поділилась заступниця директора департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти Олена Святенко. Вона виступила в етері “Суспільне. Новини”. Ось, що можуть зробити вчителі для того, щоб навчальний процес був ефективним – навіть без світла:
комбінувати синхронний і асинхронний режим. В першому випадку вчитель проводить онлайн-заняття разом з учнями – наприклад в Zoom. У другому – завантажує матеріал на платформу для самостійного опрацювання учнем. Батьки скаржаться на те, що деякі вчителі зловживають другим варіантом і дають надто багато матеріалу в асинхронному режимі. Це призводить до того, що учень не розуміє тему, і її доводиться пояснювати батькам. Враховуючи кількість предметів у середній школі, це стає неабияким навантаженням для дітей і дорослих. Як наслідок – педагог перекладає половину власних обов’язків на батьків. Але Олена Святенко зазначає пропорції – відповідно до положень про дистанційне навчання, синхронний режим має бути в обсязі не менше 30%. Решта може бути в асинхронному режимі.
резерв годин. Його передбачає кожна навчальна програма. Вчитель може використовувати такі години на власний розсуд відповідно до того, що і на скільки якісно засвоїли діти. Взірцем може слугувати Київ, де Департамент освіти дозволив під час зимових канікул до 27 січня відвідувати шкільні консультації та наздоганяти пропущений матеріал. В разі потреби вчитель може скорегувати семестрову оцінку. А контрольні роботи за перший семестр подовжено до 1 березня 2023 року.
рекомендації – і МОН, і Державної служби якості освіти. Але фахівчиня підкреслює: неможливо створити однакові рекомендації для всіх закладів освіти. Діє автономія, і рішення про формат навчального процесу ухвалюється на педагогічній раді, спираючись на поради освітніх установ. А вчитель може самостійно визначити – який матеріал краще дати на самостійне опрацювання, який пояснити онлайн. Зазвичай такий формат називають змішаним. Тут Олена Святенко пояснює, як його організувати якнайкраще.
Гнучкість системи дозволяє пристосовуватись до змін швидко і адаптувати робочий процес під поточні умови, не чекаючи наказу від МОН.
Як можуть допомогти батьки та діти?
Є безліч освітніх програм і застосунків використовуються як платформа для зустрічей вчителя з класом, електронна бібліотека, месенджер. Вони поділяються на три групи:
“типові” – затверджується Міністерством освіти і науки України
розроблені на основі “типових” – керівник закладу освіти після педагогічної наради
“нетипові” – Державна служба якості освіти.
Ось які програми пропонує Міністерство освіти і науки України:
Всеукраїнська школа онлайн – мабуть, найвідоміша платформа для дистанційного навчання. Її запровадили ще під час карантину. Тут школярі 5-11 класів можуть отримати відеоуроки, а вчителі – рекомендації з навчання.
застосунок “Вивчаю – не чекаю”. Розрахований на учнів 1-4 класу для вивчення математики та читання. Матеріал викладається за допомогою відео, а закріплюється в ході інтерактивних ігор. Його розробили організація War Child Holland та ГО “Освіторія”. Шукати тут.
електронні версії підручників на сайті “Інститут модернізації змісту освіти” для учнів 1-11 класів. Окрім цього, тут можна знайти словники, посібники для педагогів, методички та підручники для здобувачів професійної освіти.
Всеукраїнський розклад онлайн для учнів 5-11 класів. Уроки транслювали на українських каналах навесні 2022 року, а зараз записи залишились в YouTube. Щоправда, розклад складений доволі хаотично (тут), але в ньому збережені посилання на відеоуроки.
допомога для батьків (в тому числі й психологічна) і вчителів “Спільно до навчання”. Тут зібрані рекомендації для організації дистанційного навчання, отримання моральної, медичної та фінансової допомоги, мінної безпеки і здорового способу життя. Шукати тут
бот для освітян, батьків і дітей EducationUaBot. Допомагає отримати консультацію від експертів МОН, знайти школу, дитячий садок або коледж та всю необхідну інформацію. Бот доступний в Viber і Telegram
застосунок Unicorn School, яким можуть скористатись і вчителі, і діти. На платформу можна завантажити навчальний матеріал і опрацьовувати його – дистанційно і без доступу до інтернету. Офлайн можна користуватись понад 17 тисячами навчальних матеріалів. Процес відбувається у форматі гри. Учень має власний аватар, “прокачує” його під час навчання і здобуває за це винагороду – не типові шкільні оцінки, а золоті монети, кристали і т.д. А батьки отримують детальну статистику щодо його успіхів. Завантажити застосунок – тут.
Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.