У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Розповідаємо юридичні тонкощі
Однією із шлюбних традицій в Україні є зміна прізвища жінки у шлюбі. Більшість наречених обирають прізвище чоловіка. Однак після розірвання шлюбу у жінок виникає чимало запитань: чи варто міняти прізвище? Як це зробити? Що для цього потрібно?
У будь-якому разі відповідь залежить від бажання самої жінки. Закон не зобов'язує повертати дошлюбне прізвище, так само як і не забороняє залишитися з прізвищем колишнього чоловіка.
Для зміни прізвища громадянин України звертається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання з:
Заява подається за умови пред'явлення паспорта громадянина України.
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану розглядає заяву про зміну прізвища у тримісячний строк з дня її подання та видає відповідне свідоцтво. Після державної реєстрації зміни прізвища працівник відділу РАГС у паспорті громадянина України робить відмітку про те, що паспорт у зв'язку із зміною імені підлягає обміну протягом місяця.
Для того щоб отримати паспорт громадянина України у разі зміни прізвища, можна звернутися із заявою до будь-якого територіального підрозділу Державної міграційної служби або центру надання адміністративних послуг, якщо паспорт, що підлягає обміну, оформлений у формі пластикової ID картки, або до територіального підрозділу Державної міграційної служби місцем реєстрації, якщо обміну підлягає паспорт громадянина України у формі книжечки.
Для обміну паспорта заявник подає:
Це матеріал рубрики "Блог". Позиція редакції може збігатися з думкою автора колонки.