Головна
Світ
13:44, 11 Серпня
Информатор UA

Интро

Українці, які знаходяться в Чехії, можуть розраховувати на необхідну та невідкладну медичну допомогу.  Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України. Так, українці, які отримали тимчасовий захист у Чехії, мають право на такі самі безоплатні послуги в рамках державної програми медичного страхування, як і у громадян Чехії. Державне страхування покриває майже всі медичні випадки, а також частково або повністю витрати на ліки. Тому для українських біженців, які не мають роботи, медичне обслуговування є безоплатним – гроші за нього сплачує чеська держава.  Оформити страховку слід після отримання тимчасового захисту у Регіональних центрах допомоги Україні або державних страхових компаній. Перші 150 днів перебування в Чехії з візою тимчасово переміщеної особи медичне страхування для українців оплачує держава (Республіка Чехія). Після 150 днів умови змінюються. Передусім зміни стосуються громадян у віці 18-64 роки. За замовчанням для такої категорії медичне страхування для цієї категорії стає платним.  Українці, які приїхали до Чехії, але не оформили тимчасовий захист, можуть отримати безоплатну медичну допомогу у лікарів-волонтерів, перелік яких є тут. Серед них є лікарі, які розмовляють українською або російською мовами. Безоплатну невідкладну медичну допомогу можна отримати й без страховки в державних лікарнях Чехії. Перелік та контакти таких закладів зазначені на сайті Міністерства охорони здоровʼя Чехії.  Інформаційна лінія Міністерства охорони здоров'я для українців: +420226201221. Оператори розмовляють українською. Нагадаємо, українці можуть отримати лікування та допомогу за кордоном. Крім того, Україна спростила процедуру виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок. Також Інформатор писав, що потрібно знати українцям про щеплення за кордоном. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Як українським біженцям отримати медичну допомогу в Чехії

Читать на русском

Державне страхування в Чехії покриває майже всі медичні випадки

Читать на русском
Як українським біженцям отримати медичну допомогу в Чехії

Державне страхування в Чехії покриває майже всі медичні випадки

Українці, які знаходяться в Чехії, можуть розраховувати на необхідну та невідкладну медичну допомогу. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Так, українці, які отримали тимчасовий захист у Чехії, мають право на такі самі безоплатні послуги в рамках державної програми медичного страхування, як і у громадян Чехії.

Державне страхування покриває майже всі медичні випадки, а також частково або повністю витрати на ліки. Тому для українських біженців, які не мають роботи, медичне обслуговування є безоплатним – гроші за нього сплачує чеська держава. 

Оформити страховку слід після отримання тимчасового захисту у Регіональних центрах допомоги Україні або державних страхових компаній.

Перші 150 днів перебування в Чехії з візою тимчасово переміщеної особи медичне страхування для українців оплачує держава (Республіка Чехія). Після 150 днів умови змінюються. Передусім зміни стосуються громадян у віці 18-64 роки. За замовчанням для такої категорії медичне страхування для цієї категорії стає платним. 

Українці, які приїхали до Чехії, але не оформили тимчасовий захист, можуть отримати безоплатну медичну допомогу у лікарів-волонтерів, перелік яких є тут. Серед них є лікарі, які розмовляють українською або російською мовами.

Безоплатну невідкладну медичну допомогу можна отримати й без страховки в державних лікарнях Чехії. Перелік та контакти таких закладів зазначені на сайті Міністерства охорони здоровʼя Чехії. 

Інформаційна лінія Міністерства охорони здоров'я для українців: +420226201221. Оператори розмовляють українською.

Нагадаємо, українці можуть отримати лікування та допомогу за кордоном. Крім того, Україна спростила процедуру виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок.

Також Інформатор писав, що потрібно знати українцям про щеплення за кордоном.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.