Як українські біженці можуть відмовитись від тимчасового захисту в Болгарії

Українські біженці користуються статусом тимчасовим захистом на території усього ЄС

Як українські біженці можуть відмовитись від тимчасового захисту в Болгарії

Українські біженці, які отримали статус тимчасового захисту в Болгарії, можуть переїхати в іншу державу Європейського Союзу для користування таким же захистом.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на посольство України в Болгарії

Для цього не потрібно виконувати жодних формальних дій, подавати заяви про відмову від статусу тимчасового захисту або повертати реєстраційну картку, видану болгарською державою. Можна користуватися статусом тимчасового захисту на території усього ЄС.

"З моменту його запровадження Європейський Союз чітко заявив, що переселенці з України не будуть обмежені у виїзді з країни, в якій вони спочатку зареєстровані як особи, які отримали статус тимчасового захисту, але зможуть переїхати до інших держав-членів ЄС без обмежень у часі. Однак сама поїздка буде можлива лише за при наявності дійсного біометричного паспорта, або з шенгенською візою із закордонним паспортом громадянина України для виїзду за кордон", - йдеться у повідомленні. 

Після приїзду в іншу державу ЄС переселенці з України – під час безвізового перебування (загалом 90 днів протягом 6 місяців) або під час отриманої візи – зможуть вирішити, чи бажають вони залишитися і користуватися там своїми правами як особи зі статусом тимчасового захисту в ЄС. Тим, хто вирішив залишитися в іншій країні ЄС, треба повторно зареєструватись у місцевих органах влади, щоб отримувати тимчасовий захист вже в іншому місці.

"Лише після цього реєстраційну картку, видану в Болгарії, слід передати органам влади іншої держави-члена, щоб отримати від них новий місцевий документ як особи під тимчасовим захистом", - зазначається у повідомленні. 

До Болгарії також можна повернутися. При перетині кордону треба пред’явити український паспорт і реєстраційну картку, видану болгарською владою. Там можна користуватись статусом тимчасового захисту й надалі.

Нагадаємо, Молдова змінила правила в'їзду для біженців з України. Крім того, українці зможуть оформити паспорт за кордоном.

Також Інформатор писав, як повторно в'їхати в Польщу після 90 днів перебування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube