"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Прості способи менше витрачати на опалення, воду, світло та газ
Ключовою статтею щомісячних витрат українців є оплата комунальних послуг. Вона займає принаймні четверть доходів громадян. Тільки потім йдуть оплата продуктів харчування та транспортні витрати.
Проте цілком можливо зменшити рахунки за світло, воду, газ та опалення. Для цього потрібно дотримуватись певних правил.
Щоб економити на електроенергії потрібно правильно використовувати побутову техніку. Наприклад, пральну машину, сушарку чи посудомийку ставити на економні режими. Бойлер, який досить багато споживає енергії, не ганяти без особливих потреб.
Ще потрібно замінити у квартирі чи будинку всі лампи на економні й вмикати світло тільки за потреби. Вимикайте всі шнури та прилади з розеток, якщо не користуєтесь. Бо вони використовують ресурс, хоч і не значний. Але у розрізі місяці це буде цілком суттєва сума. Ще на прилади можна встановити автоматичне вимкнення. Ще варто перевірити справність розеток, вимикачів та дротів.
Що стосується газу, то тут теж питання економії залежить від контролю. Якщо у вас тільки газова плита, то слідкуйте, щоб вона не була включена, коли на ній нічого не готується. Якщо у вас котел, то постарайтеся не вмикати гарячу воду без особливої потреби. Наприклад, влітку можна мити овочі та фрукти прохолодною водою. Також можна скоротити час перебування у душі, а воду зробити трохи прохолоднішою, ніж узимку.
Ще можна змінити спосіб миття посуду. Закрити мийку пробкою, набрати гарячої води і вимити у ній брудний посуд. Потом ледь теплою водою сполоснути її.
Для цього потрібно почати з малого – вчасно закручувати кран. Наприклад, коли чистите зуби. Треба набрати воду у склянку, а не тримати кран весь час увімкненим. Намагайтеся систематизувати прання речей. Не потрібно ганяти машинку кожного дня заради однієї чи двох футболок. Оптимально – прати 1-2 рази на тиждень на коротких режимах. Ці правила стосуються і посудомийної машини. Завантажуйте її на максимум, а не ганяйте заради пари тарілок.
Також допоможе зменшити рахунок на воду і відмова від купання у ванній. Замініть її на короткий душ. До того ж встановить замість звичайної насадки на душ економічну. Ще потрібно перевірити на предмет протікання всю вашу сантехніку. Ніде, нічого не повинно капати та протікати.
Це самі базові правила, яких потрібно дотримуватись усім, щоб у кінці кожного місяці не бачити величезні цифри у платіжках.
Раніше Інформатор повідомляв, які зміни в тарифах та нововведеннях чекають на українців у квітні. Також писали з кого не будуть примусово стягувати борги за житлово-комунальні послуги під час війни. Українцям нагадали про дію субсидій на комунальні послуги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.