Як українцям погасити свої борги: покрокова інструкція від штучного інтелекту

Штучний інтелект дав українцям рекомендації

Оплата комуналки в Україні
Покрокова інструкція від штучного інтелекту, як українцям погасити свої борги

В Україні збільшився рівень неповернення кредитів. При цьому також зростають і борги за комуналку. Чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT склав покрокову інструкцію щодо їх погашення. 

Про це повідомляє Obozrevatel. Рекомендації штучного інтелекту українцям:

  • Крок 1: Оцініть свою ситуацію. Першим кроком є оцінка фінансової ситуації. Складіть список усіх ваших боргів, включаючи суми, процентні ставки та щомісячні платежі. Визначте загальну суму боргу та з'ясуйте, які саме платежі є пріоритетними.
  • Крок 2: Створіть бюджет. Це допоможе вам визначити, скільки грошей у вас є щомісяця після оплати основних видатків. Визначте, яку частину цієї суми ви можете виділити погашення боргів.
  • Крок 3: Зв'яжіться із кредиторами та обговоріть вашу фінансову ситуацію. Спробуйте домовитися про можливість врегулювання боргу, наприклад, зниження процентних ставок або план виплат. Деякі кредитори можуть бути готові працювати з вами, щоб допомогти сплатити борг.
  • Крок 4: Розробіть стратегію погашення. Використовуючи інформацію про свій бюджет та обговорення з кредиторами, розробіть стратегію погашення боргу. Вирішіть, який борг ви погашатимете першим, спираючись на його пріоритетність та відсоткові ставки. Розгляньте можливість додаткових виплат, якщо у вас є додаткові кошти.
  • Крок 5: Дотримуйтесь плану. Регулярно виконуйте заплановані платежі та намагайтеся уникати нових боргів. Підтримуйте зв'язок із кредиторами та оновлюйте їх про вашу ситуацію, якщо щось змінюється.
  • Крок 6: Підвищуйте дохід та скорочуйте витрати. Спробуйте знайти способи збільшити свій дохід, наприклад через додаткову роботу або підвищення кваліфікації. Також намагайтеся скорочувати свої витрати, щоб звільнити більше грошей для погашення боргів. Це може містити скорочення непотрібних витрат та економію на повсякденних витратах.
  • Крок 7: Пошук професійної допомоги. Якщо у вас виникають труднощі або ви не знаєте, як краще керувати своїми боргами, розгляньте можливість звернутися по професійну допомогу. Фінансові консультанти або некомерційні організації можуть допомогти вам розробити план погашення боргу та надати поради, що відповідають вашій ситуації.

Від початку повномасштабної війни кількість боргів зросла на 8%

Від початку повномасштабної війни кількість заборгованостей у Єдиному реєстрі боржників зросла на 615 тисяч або на 8%. Для порівняння, у 2021 річний приріст складав майже 1,5 мільйона боргів або 29%, пише Опендатабот. Так, наразі чисельність боргів перетнула межу 8 мільйонів, тоді як у лютому 2022 року їх нараховувалося 7,44 мільйона. Майже чверть усіх боргів — 24,6% — складає стягнення коштів на користь держави. До лютого 2022 року кількість таких заборгованостей зросла лише на 2%. Більш ніж п’ята частина усіх боргів — 21,4% — з’явилась через несплачені вчасно штрафи за порушення правил дорожнього руху. Загалом за час повномасштабної війни приріст кількості таких боргів склав +23%.

Найбільше скорочення кількості заборгованостей з початку війни відбулося в категорії "Стягнення коштів", до якої зокрема входять і борги по кредитах. Їх кількість зменшилась на 29% до лютого 2022 року. У загальній кількості частка цих заборгованостей складає 18%. Найбільш прогресуючою стала категорія боргів по сплаті штрафів за адмінправопорушення. За період повномасштабного російського вторгнення їхня кількість зросла більш ніж на 27%. Наразі 18% записів в ЄРБ з’являються саме з цієї причини. Більш ніж на 22% зросла кількість боргів за комуналку. Станом на травень 2023 року їх частка у загальній кількості заборгованостей дорівнює 8%.

Найменш малочисельною, як і в попередні роки, залишається категорія боргів по аліментах — 2,5% від загальної кількості заборгованостей. Від початку війни кількість боргів по аліментах зросла на 5%.

Раніше ми писали, що у "Дію" впровадять штучний інтелект ChatGPT. Також читайте, чи зможе ChatGPT замінити українського чиновника. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube