Штучний інтелект дав українцям рекомендації
В Україні збільшився рівень неповернення кредитів. При цьому також зростають і борги за комуналку. Чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT склав покрокову інструкцію щодо їх погашення.
Про це повідомляє Obozrevatel. Рекомендації штучного інтелекту українцям:
Від початку повномасштабної війни кількість заборгованостей у Єдиному реєстрі боржників зросла на 615 тисяч або на 8%. Для порівняння, у 2021 річний приріст складав майже 1,5 мільйона боргів або 29%, пише Опендатабот. Так, наразі чисельність боргів перетнула межу 8 мільйонів, тоді як у лютому 2022 року їх нараховувалося 7,44 мільйона. Майже чверть усіх боргів — 24,6% — складає стягнення коштів на користь держави. До лютого 2022 року кількість таких заборгованостей зросла лише на 2%. Більш ніж п’ята частина усіх боргів — 21,4% — з’явилась через несплачені вчасно штрафи за порушення правил дорожнього руху. Загалом за час повномасштабної війни приріст кількості таких боргів склав +23%.
Найбільше скорочення кількості заборгованостей з початку війни відбулося в категорії "Стягнення коштів", до якої зокрема входять і борги по кредитах. Їх кількість зменшилась на 29% до лютого 2022 року. У загальній кількості частка цих заборгованостей складає 18%. Найбільш прогресуючою стала категорія боргів по сплаті штрафів за адмінправопорушення. За період повномасштабного російського вторгнення їхня кількість зросла більш ніж на 27%. Наразі 18% записів в ЄРБ з’являються саме з цієї причини. Більш ніж на 22% зросла кількість боргів за комуналку. Станом на травень 2023 року їх частка у загальній кількості заборгованостей дорівнює 8%.
Найменш малочисельною, як і в попередні роки, залишається категорія боргів по аліментах — 2,5% від загальної кількості заборгованостей. Від початку війни кількість боргів по аліментах зросла на 5%.
Раніше ми писали, що у "Дію" впровадять штучний інтелект ChatGPT. Також читайте, чи зможе ChatGPT замінити українського чиновника.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.