В Україні всі банки повернуть блокування рахунків українців через борги: деталі

Читать на русском

Арешт рахунків стосується як старих, так і нових боргів, в "ПриватБанку" кажуть, що понад 90% таких боржників винні невеликі суми

Читать на русском
Блокування рахунків українців через борги
В Україні можуть арештувати щонайменше мільйон банківських рахунків

Арешт рахунків стосується як старих, так і нових боргів, в "ПриватБанку" кажуть, що понад 90% таких боржників винні невеликі суми

Верховна рада України тихцем внесла зміни в закон № 3048-IX, який стосується стягнення боргів, 6 травня вони набрали чинності. Завдяки цьому всі банки в Україні тепер можуть арештовувати рахунки своїх клієнтів-боржників. До внесених Радою змін з 2 березня 2022 року діяла постанова КМУ "Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану", яку ввели за указом президента. Це розпорядження мало бути чинним до призупинення або скасування воєнного стану.

Так, постанова № 198-р на час дії воєнного стану забороняла арешти банківських рахунків українців, якщо вони були винні фінустанові менше ніж 100 тисяч грн. У своєму зверненні 4 березня 2022 року Володимир Зеленський заявляв, що українцям потрібна бюджетна стійкість під час війни.

Тепер внесені зміни в закон № 3048-IX дозволяють клієнтам-боржникам (фізособам) користуватися коштами з арештованого рахунку, але у розмірі не більше двох мінімальних зарплат (13 400 грн) у місяць. Для юросіб цей ліміт складає п'ять мінзарплат (33 500 грн), які можна витратити тільки для виплати заробітної плати співробітникам, сплати податків та зборів. Для розблокування зазначених лімітів клієнт банку повинен звернутися до виконавця, який потім надсилає фінустанові постанову на зняття арешту.

В Україні арештують понад мільйон банківських рахунків

На повернення арештів рахунків боржників відреагував співзасновник monobank Олег Гороховський. Він розповів, що це торкнеться приблизно 436 тисяч клієнтів Монобанку.

"Дуже шкода, але ми нічого не можемо із цим зробити. Усі банки його виконуватимуть", - написав Гороховський.

Видання Delo.ua пише, що прессекретар ПриватБанку Олег Серга, орієнтуючись на клієнтську базу, не виключив, що в "Приваті" таких боржників буде понад 500 тисяч. Тобто, тільки у двох великих банках України кількість арештованих рахунків боржників точно досягне мільйона.

"Банки лише виконують доручення, надані державним чи приватним виконавцем. Банки ніяк не могли й не можуть впливати на процес. Держава давно працювала над його пришвидшенням. Але ми маємо розуміти, що понад 90% таких арештів стосуються невеликих сум. Насамперед штрафів по ПДР", - коментує внесені зміни Олег Серга.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.