Як реєструватися на ДПА в формі ЗНО: в Міносвіти пояснили умови

Випускники профтехів, коледжів і технікумів звернулися до міністерства для роз'яснення правил

Як реєструватися на ДПА в формі ЗНО: в Міносвіти пояснили умови

Міністерство освіти і науки України роз'яснило правила реєстрації на ДПА в формі ЗНО. Це стосується випускників профтех, коледжів і технікумів.

Про це йдеться в роз'ясненні МОН,передає Інформатор .

В Україні учень профтеху, студент коледжу або технікуму реєструючись на ДПА з математики або іноземної мови,повинен обрати рівень вивчення предмета, оскільки від цього буде залежати складність завдань тестування і кількість часу, відведеного на виконання.

Державна підсумкова атестація для тих, хто отримує повну загальну середню освіту, в цьому році складається з 4 предметів:

  • української мови;
  • математики;
  • історії України або іноземної мови (за вибором);
  • історії України, іноземної мови, біології, географії, фізики, хімії (за вибором).

Конкретні приклади алгоритму дій учасника ДПА в формі ЗНО

Ситуація 1. Учень вчиться на кваліфікованого робітника або професійного молодшого бакалавра на проміжному курсі (наприклад, на 2 курсі). Для подальшого отримання диплому він повинен мати повну середню освіту. Для цього він реєструється на ДПА в формі ЗНО. Під час заповнення полів він обирає, на якому рівні вивчав математику або іноземну мову (профільний або стандарт). Також зазначає, чи потрібно обчислювати результат за 200-бальною шкалою ЗНО. Оскільки він ще продовжує вчитися у профтех або коледжі і не вступає до вузу, необхідно проставити галочку біля поля "Не отримувати".

Ситуація 2. Учень вчиться на кваліфікованого робітника або професійного молодшого бакалавра і планує в цьому ж році вступати до установи вищої освіти. Оскільки він завершує здобуття повної загальної середньої освіти та це є обов'язковим для вступу на бакалавра, учень реєструється на ДПА в формі ЗНО. Під час реєстрації обирає, на якому рівні вивчав математику або іноземну мову (профільний або стандарт) і ставить галочку у поля "Отримати (вступ до ВНЗ)" в колонці "Результати за шкалою 100-200 балів".

Дізнатися, на якому рівні вивчається предмет - профільному або стандарт - учасник ДПА може у викладача або адміністрації установи, де навчається.

Нагадаємо, міністерством освіти і науки України було надано роз'яснення щодо набору до 10-11 класів установ загальної середньої освіти у 2021 році. Крім того, в Україні у 2021 проведуть аудит в 265 закладах загальної середньої освіти .

Також Інформатор писав, що в Україні розробляють стратегію для розвитку професійної освіти.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube