Як працює сфера добровільного медичного страхування під час війни

Читать на русском

Одним з видів страхування що пропонують страховики, це добровільне медичне страхування

Читать на русском
Як працює сфера добровільного медичного страхування під час війни

Одним з видів страхування що пропонують страховики, це добровільне медичне страхування

Під час війни страховики за чинними договорами добровільного медичного страхування продовжують виконувати зобов'язання перед клієнтами та надавати допомогу в лікуванні.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на проєкт Нацбанку Financial Literacy Ukraine. 

Чи надаються послуги добровільного медичного страхування в зоні активних бойових дій

  • Страховики запроваджують можливості надання медичних консультацій у форматі онлайн. Застраховані особи, що знаходяться за кордоном, можуть у такий спосіб також отримати консультацію лікаря.
  • У регіонах, де страховик не може організувати або оплатити вартість наданої медичної допомоги, застрахований може самостійно звернутися до медичного закладу, а потім отримати компенсацію витрачених коштів від страховика. Для цього він має надати підтвердні документи про направлення на лікування, призначення лікаря тощо та оплату послуг чи медикаментів.
Під час оформлення медичної страховки звертайте увагу на:
  • Наявність у страхової компанії ліцензії на цей вид страхування.
  • Страхові ризики – це передбачувана випадкова подія, через можливе настання якої проводиться страхування. Основними страховими ризиками вважають: хворобу застрахованої особи (раптове захворювання або загострення хронічної хвороби), ушкодження здоров'я внаслідок нещасного випадку;
  • Перелік винятків, на які не поширюється дія договору. Це може бути отримання травми на несанкціонованому мітингу чи у стані алкогольного сп’яніння, навмисне каліцтво та інше.
  • Розмір страхового платежу. Страховий платіж у медичному страхуванні розраховується індивідуально згідно з обраною програмою страхування. Він залежить, зокрема, від кількості застрахованих осіб, території їхнього фактичного проживання, переліку послуг та категорії медичних закладів, у яких буде надаватися медична допомога (послуги), умов сплати страхового платежу та історії страхування.
  • Франшизу – частину вартості послуги/медикаментів, яку не відшкодовує страховик.
  • Процедуру надання медичної допомоги. Більшість договорів передбачають необхідність попереднього інформування страхової компанії про страховий випадок. Після цього компанія вказує, в які медичні установи та / або аптеки можна звертатися (часто такий список установ узгоджений заздалегідь і є додатком до договору), а які медикаменти не будуть оплачуватися страховиком. Страхова компанія відшкодовує витрачені кошти грошовою виплатою страхувальнику (якщо він самостійно за погодженням зі страховою компанією оплатив лікування) або ж, зазвичай, здійснює виплату суми вартості лікування медичному закладу застрахованого — у повному або частковому обсязі згідно з договором.
  • Відгуки клієнтів, зокрема про якість сервісу, що надається страховою компанією, швидкість організації медичної допомоги.
Які послуги може включати договір медичного страхування:
  • Виклик швидкої допомоги.
  • Виклик лікаря додому.
  • Консультація та лікування в поліклініці.
  • Стаціонарне лікування у невідкладних випадках.
  • Оплата та доставка медикаментів, призначених лікарем для лікування.
  • Стоматологічне лікування.
Цей список може бути більшим або меншими в залежності від програми, яку пропонує страхова компанія.
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 
 
Заголовне фото: з відкритих джерел

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.