Як працює «криве дзеркало» в російській пропаганді

0 днів, коли росія нічого не вкрала

Як працює «криве дзеркало» в російській пропаганді

У своїй пропаганді росіяни використовують метод «кривого дзеркала». Для цього вони вчинають свій улюблений метод здобуття інформації – крадуть новини. Переписуючи заяви про себе на власний лад, у світ випускаються нові фейки. 

Про «криве дзеркало» пропаганди розповіли в Центрі протидії дезінформації, – передає Інформатор.

Використання цього методу дезінформації для росії давно стало нормою. Принцип роботи його доволі простий – знаходиться інфопривід, що працював проти росії, переписується на свій лад і готово – фейк випускається у світ. Проблема в тому, що люди навчилися думати, тому такі прості махінації вже не проходять. Також допомагає можливість «загуглити» всі заяви. 

ЦПД приводить у приклад публікації від ЗМІ рф про коментар військового аналітика США С. Ріттера. Він давно відомий, як прихильник путінського режиму. У публікаціях стверджується, наче розвідка США не надає Джо Байдену реальних даних, щодо ситуації в України. Ріттер заявляє, наче президент США введений в оману, та тому не хоче «визнавати», що допомога від Штатів не допоможе Україні. 

«Насправді це викривлене переповідання новини, яку ще 30.03 повідомили кілька видань (NBC, National Post) з посиланням на дані американської розвідки. Йшлося про те, що оточення путіна навмисно дезінформує його щодо стану справ на фронті, оскільки бояться говорити про поразки військ рф у війни проти України», – зазначаються у ЦПД. 

Рашисти намагаються приписувати твердження, що вигідні рф, різним іноземним спікерам. Усе це потрібно, аби створити ілюзію відсутності підтримку України в США. Проте, щонайменше 53% американців висловилися за те, аби підтримувати України до самої її перемоги. Дані взяті на основі опитування Ipsos

Таким чином, росія намагається будь-якими методами ввести в оману населення світу. Роблять вони це за допомогою всіх можливих методів обману. Серед іншого, «криве дзеркало» забезпечує ворога можливістю фактично красти реальні новини в іноземних медіа, перекручувати їх та видавати за свої.

Нагадаємо, що в Україні хочуть створити державну дистанційну школу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube