У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Майже 800 українців сплатили добровільні пенсійні внески від моменту запуску сервісу у березні 2023 року
Українці можуть сплачувати добровільні внески на пенсійне страхування повторно - за вже укладеним договором. Щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою від розміру мінімального страхового внеску. Він становить 22% від мінімальної заробітної плати. Наразі це 1474 гривень.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Пенсійного фонду (ПФУ). Деякі українці вже двічі сплатили добровільний внесок. В ПФУ пояснили, що потрібно зробити, щоб повторно сплатити за раніше укладеним договором.
Крок 1: Зайдіть на сайт Пенсійного фонду України за посиланням www.portal.pfu.gov.ua.
Крок 2. Авторизуйтесь за допомогою кваліфікаційного електронного підпису (КЕП) або Дія.Підпису, або ID.GOV.UA. Увійдіть в особистий кабінет.
Крок 3. У меню зліва оберіть розділ «Мої договори на добровільну участь».
Крок 4. У вкладці, що з’явиться на екрані (де зазначено прізвище, ім’я, по-батькові особи, на користь якої укладено договір та його дата), натисніть піктограму, позначену банківською карткою.
Крок 5. У вікні, що відкриється, виберіть спосіб здійснення платежу – сплатити онлайн чи сформувати платіжне доручення, – та виконайте його.
Повідомлення про сплату надійде в особистий кабінет на сайті ПФУ особи, яка сплатила внесок за себе, або на користь якої сплачено внески.
«Якщо попередній внесок було сплачено, наприклад, за себе, а платник бажає здійснити платіж за іншу людину, то це потрібно робити через укладання нового договору. Надалі, за бажанням, можна скористатись для повторної сплати будь-яким із договорів», - пояснили в Пенсійному фонді.
Від березня 2023 року в Україні із 16 років можна сплачувати внески на майбутню пенсію.
В Пенсійному фонді розповіли, що існує два види таких внесків. Перший - це збільшення власного страхового стажу через добровільне відрахування суми до тієї, яку вже сплачує роботодавець. Це допоможе збільшити розмір заробітної плати, з якої буде йти обрахунок пенсії. Другий вид внесок – це благодійні відрахування на користь знайомих пенсіонерів.
«Спрощений механізм участі у добровільному страхуванні відкриває широкі перспективи, зокрема українцям, які працюють за кордоном та хочуть набути страховий стаж в Україні. Долучитися до системи сплати добровільних внесків можуть люди, які не працюють або працюють та отримують малу зарплатню, проте мають заощадження, або близьких, які готові сплатити на їх користь пенсійні внески», - заявляв у березні 2023 року голова правління Пенсійного фонду Євгеній Капінус.
Інформатор писав, кому призначається пенсія за вислугу років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.