У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Більше не треба йти у ДРАЦС
В Україні наречені можуть подати заяву про державну реєстрацію шлюбу онлайн. А ще обрати місце, дату та формат церемонії. Для цього варто зайти на портал "Дія".
Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Після заповнення заяви на порталі "Дія" ДРАЦС надішле на електронну пошту відповідь та деталі церемонії.
"На порталі "Дія" тепер можна подати заяву про шлюб. 10 хвилин онлайн замість походів до ДРАЦСу, заповнення паперових заяв, перевірки в держреєстратора, витрати часу в банку та інших зовсім не романтичних речей. Обираєте місце, час формат та зал, де плануєте провести церемонію. ДРАЦС надішле на електронну пошту відповідь та деталі церемонії. Далі вам треба лише не забути з'явитися у ДРАЦС у день одруження) Менше бюрократії — більше кохання", - наголосив Федоров.
Після цього обраний ДРАЦС надішле вам відповідь та деталі щодо церемонії на пошту. Процес подання заяви онлайн триває менше ніж 15 хвилин.
Попри повномасштабну війну, українці все ж продовжують жити, кохати і поєднувати серця, офіційно реєструючи шлюб. Війна вносить свої корективи, і більшість відмовляються від гучних святкувань, проте ведучі церемоній роблять обряд максимально душевним. З 24 лютого держава розробила окремий механізм реєстрації шлюбу для військовослужбовців, які не можуть бути фізично присутніми під час такої реєстрації. Тому, церемонія одруження нині може проводитися без особистої присутності такого нареченого (нареченої), тобто, онлайн. Щоб укласти шлюб дистанційно, військовослужбовцю необхідно подати відповідну заяву безпосередньому командиру, в якій обов’язково зазначити відомості про себе та наречену (нареченого), і вже командир надсилає її до відділу ДРАЦС. Важливо, що акт може складатися без особистої присутності одного чи обох наречених, але з використанням доступних засобів відеозв’язку. Актовий запис про шлюб складається в день отримання відділом ДРАЦС заяви про реєстрацію шлюбу або акту. Окрім того, в умовах воєнного стану сам факт реєстрації шлюбу може засвідчуватись актом про укладення шлюбу, який складається безпосереднім командиром військовослужбовця.
Нагадаємо, довідку про місце проживання можна отримати в "Дії". Крім того, в Україні держпослуги можна буде оплатити криптовалютою.
Раніше Інформатор писав, що у "Дії" з'являться дві нові послуги для переселенців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.