Українці можуть подати заяву про шлюб на порталі "Дія"

Читать на русском

Тестуючи послугу, ви замовляєте реальну церемонію одруження

Читать на русском
Українці можуть подати заяву про шлюб на порталі "Дія"
38 людей вже зареєструвалися

Тестуючи послугу, ви замовляєте реальну церемонію одруження

На порталі "Дія" можна буде подати заяву на реєстрацію шлюбу і одразу обрати місце та час, формат та зал, де пройде церемонія, а також додаткові послуги, які супроводжують захід. Долучитися до бета-тесту послуги можуть українці, які досягли 18 років та мають електронний підпис. Записатися можна тільки парою: наречений та наречена.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Хоч це і тестування, ваша заява проходить реальний процес реєстрації. Долучитися можна за посиланням.

"Замість кількох походів до ДРАЦС, черг та гори документів — 10 хвилин на порталі "Дія". Розпочинаємо запис на бета-тест заяви про шлюб онлайн. Відтепер зможете подати заяву і одразу обрати місце та час, формат та зал, де пройде церемонія. Раніше необхідно було йти до ДРАЦС, заповнювати папірці, вручну вводити особисту інформацію, проходити перевірку держреєстратора. Потім йти в банк, щоб сплатити держмито, і знову повертатися до установи. Після цього обговорити формат церемонії і тільки потім повертатися додому й чекати на заплановану дату", - сказав Федоров.

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України
Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

 

Для участі необхідно заповнити дані
Для участі необхідно заповнити дані

Тренди весіль воєнного часу

Попри повномасштабну війну, українці все ж продовжують жити, кохати і поєднувати серця, офіційно реєструючи шлюб. Війна вносить свої корективи, і більшість відмовляються від гучних святкувань, проте ведучі церемоній роблять обряд максимально душевним. З 24 лютого держава розробила окремий механізм реєстрації шлюбу для військовослужбовців, які не можуть бути фізично присутніми під час такої реєстрації. Тому, церемонія одруження нині може проводитися без особистої присутності такого нареченого (нареченої), тобто, онлайн. Щоб укласти шлюб дистанційно, військовослужбовцю необхідно подати відповідну заяву безпосередньому командиру, в якій обов’язково зазначити відомості про себе та наречену (нареченого), і вже командир надсилає її до відділу ДРАЦС.

Важливо, що акт може складатися без особистої присутності одного чи обох наречених, але з використанням доступних засобів відеозв’язку. Актовий запис про шлюб складається в день отримання відділом ДРАЦС заяви про реєстрацію шлюбу або акту. Окрім того, в умовах воєнного стану сам факт реєстрації шлюбу може засвідчуватись актом про укладення шлюбу, який складається безпосереднім командиром військовослужбовця. Так, у Києві з початку війни командирами військових частин посвідчено 400 шлюбів

Нагадаємо, довідку про місце проживання можна отримати в "Дії". Крім того, в Україні держпослуги можна буде оплатити криптовалютою. 

Також Інформатор писав, що у "Дії" з'являться дві нові послуги для переселенців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.