Як не втратити гроші під час продажу речей в інтернеті: роз'яснення кіберполіції

Не тільки покупець, але і продавець може стати жертвою аферистів

Як не втратити гроші під час продажу речей в інтернеті: роз'яснення кіберполіції

Під час шопінгу в інтернеті є ризик постраждати не тільки від нечесних продавців. У шахраїв також є схеми, коли вони видають себе за покупців. У кіберполіції розповіли, як не стати жертвою таких схем і зберегти свої гроші. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу відомства

Так, за одним із сценаріїв псевдо-покупець може пропонувати перейти в месенджер для обговорення деталей купівлі-продажу. Злодій переконує оформити покупку, використовуючи доставку від платформи оголошень. Після цього відправляє посилання на нібито сформований бланк замовлення. Продавцю потрібно лише ввести дані банківської картки для отримання грошей за товар.

Однак в цьому посиланні може "ховатися" фішингових ресурс, який, як правило, дуже схожий на офіційний сайт майданчику оголошень. Замість отримання грошей за товар, продавець передає дані банківської картки шахраєві, а він вже розпоряджається ними на власний розсуд.

Щоб уберегтися від подібних схем аферистів, у кіберполіції радять:

  • не переходити за підозрілими гіперпосиланнями від сторонніх;
  • для онлайн-шопінгу використовувати тільки перевірені ресурси;
  • уважно перевіряти URL-адресу потрібного сайту, адже один зайвий символ може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;
  • нікому не повідомляти дані карти, паролі та інші дані, які можуть використовуватися для підтвердження платежів;
  • при покупці на платформі оголошень, обговорювати деталі угоди тільки в чаті цієї платформи і не переходити в месенджери.

Нагадаємо, раніше в кіберполіції розповіли, як захистити свою інформацію в інтернеті і убезпечити себе під час онлайн-купівель.

Також Інформатор писав, що кіберполіція викрила інтернет-шахраїв, які ошукали дві сотні людей на 1,5 млн гривень.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube