“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Планують запустити навчання в ліцеях
В Україні працюють над запуском старшої профільної школи, нова система остаточно повинна запрацювати з 2027 року. Згідно з реформою школи будуть переформатуватися.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу МОН .
Учні 10-12 класів будуть отримувати повну середню освіту не в школах, а в ліцеях і це утворення буде профільним.
Ліцеї будуть створюватися і функціонувати, як окремі навчальні заклади. У цьому році планують визначити новий порядок організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти.
"У планах - забезпечити професійну орієнтацію учням за допомогою створення ефективної системи профорієнтації, а також створити умови для впровадження з 2027 року старшої профільної школи шляхом затвердження положення про ліцей та внесення необхідних змін", - заявив глава МОН Сергій Шкарлет.
У цьому році уряд і МОН планують системно розвивати шкільну освіту.Це стосується створення умов для впровадження старшої профільної школи, розвитку позашкільної та інклюзивної освіти
"Планується затвердити модельні навчальні програми на основі нового державного стандарту базової загальної середньої освіти та затвердженої в лютому 2021-го типової освітньої програми, а також забезпечити учнів 4-х класів підручниками" , - зазначив Шкарлет.
З'явиться новий професійний стандарт за професією "керівник установи загальної середньої освіти". Він буде визначати основні функції та компетентності. Також проведуть сертифікацію педагогів початкової освіти.
Глава МОН відмітив, що відомство очікує схвалення урядом створення мережі екзаменаційних центрів - для проведення оцінки учнів за допомогою комп'ютерів, а також нових положень про спеціальні навчальні заклади - для вдосконалення підходів до організації навчання в них.
Нагадаємо, міністерством освіти і науки України було надано роз'яснення щодо набору до 10-11 класів установ загальної середньої освіти у 2021 році. Крім того, в Україні в цьому році проведуть аудит у 265 школах.