Розповідаємо, що таке атопічний дерматит і як з ним боротися
Що таке атопічний дерматит?
Атопічний дерматит (АД) — це аутоімунне захворювання, яке супроводжується запаленням і алергічною реакцією шкіри. Найчастіше воно проявляється в дитинстві, може зберегтися до підліткового віку, але іноді може турбувати й дорослих людей через хронічний характер хвороби.
Головними симптомами АД є проблеми зі шкірою, а саме:
Причини виникнення атопічного дерматиту можуть бути різними. Найчастіше це захворювання передається в спадок від батьків і характеризується дефіцитом спеціального білка, який відповідає за еластичність шкіри. Якщо в батьків не було подібних проблем, екзема може з'явитися через алергічну реакцію на певні продукти, агресивну побутову хімію, тютюновий дим. Якщо АД проявився в дорослому віці, варто пошукати причину в нещодавно пережитому стресі, проблемах зі ШКТ або занадто старанній гігієні. Точну відповідь допоможе дізнатися лікар, а домашній догляд дозволить знизити ризик виникнення свербежу та почервоніння.
Яким має бути базовий догляд?
Атопічна шкіра дуже чутлива до будь-яких впливів, тому найголовніше в догляді за нею — не нашкодити, а лише підтримати й покращити її стан. Усі засоби варто підбирати дуже ретельно, вивчати склад на наявність агресивних компонентів і при можливості консультуватися з дерматологом.
Очищення. Для зняття макіяжу використовуйте гіпоалергенну міцелярну воду, найм'якіші ватні диски й категорично уникайте тертя. Підійде також гідрофільний бальзам твердої консистенції. Для вмивання обличчя краще використовувати делікатні кремоподібні продукти, які лише злегка приберуть бруд. Під час прийому душу не варто затримуватися на більш ніж 5 хвилин і використовувати агресивні мила.
Тінізація. На цьому етапі варто вибирати густі тонери із заспокійливими і зволожуючими властивостями, наприклад з екстрактом солодки. Наносити їх краще за все кінчиками пальців поплескуючими рухами. Якщо шкіра дуже суха, можна нанести два шари.
Зволоження. Цю частину догляду можна назвати найважливішою для шкіри з АД. Оскільки її захисний бар'єр дуже слабкий, слід використовувати насичені креми з церамідами й натуральними маслами. Вони надовго зволожать і створять штучний захист для профілактики подразнень. Щоби відновити шкіру після душу й миття рук, також обов'язково використовуйте крем.
Захист від сонця. Ультрафіолет погіршує стан слабкої шкіри, тому необхідно наносити продукти з фізичними UVB/UVA-фільтрами на мінеральній основі.
Для макіяжу також використовуйте найделікатніші засоби для чутливої і сухої шкіри. Краще віддавати перевагу продуктам, які поєднують властивості догляду і декоративні властивості.
Які бренди створили лінійки для атопічної шкіри?
Виробники косметики дбають про всіх своїх клієнтів, тому часто поряд з базовою продукцією випускають спеціальні засоби для шкіри з певними проблемами. Наш список таких лінійок дозволить підібрати найкращий варіант для вашого випадку і гаманця.
CeraVe
Експерти американського бренду розробили унікальний комплекс з 3 типів церамідів, жирних кислот та інших ліпідів, який здатний відновити і зміцнити захисний шар шкіри. Засоби з цими компонентами дозволяють уберегти атопічну шкіру від подразнень, що підтверджено американською Національною асоціацією атопічного дерматиту.
La Roche-Posay
Французька компанія прославилася доглядом за шкірою обличчя і тіла з різними проблемами. Лінійка Lipikar створена спеціально для схильної до АД шкіри дорослого і дитини. Продукція Cicaplast підійде для відновлення ліпідного бар'єру, а засоби для макіяжу Toleriane мають дуже делікатну захисну формулу.
Eucerin
Серія AtopiControl складається з засобів для догляду за шкірою в період загострення і ремісії. Вони дозволять не лише очистити і захистити шкіру, але і зняти неприємний свербіж.
Uriage
Широка лінійка продуктів Xémose включає в себе масло, що очищає і молочко, різноманітні зволожуючі і захисні засоби. Вони дарують миттєвий ефект і тривалий результат.
Щоб атопічний дерматит турбував вас якомога рідше, проконсультуйтеся з дерматологом і косметологом. Вони підберуть правильний догляд і призначать потрібні процедури.
Рекламний матеріал