Ядерна загроза: в Енергоатомі розповіли, чи достатньо води для охолодження реактора ЗАЕС

Читать на русском

Ситуація на Запорізькій АЕС є контрольованою і води у ставку-охолоджувачі станом на ранок 10 червня є достатньо

Читать на русском
Е Енергоатомі розповіли, чи достатньо води для охолодження реактора ЗАЕС
Е Енергоатомі розповіли, чи достатньо води для охолодження реактора ЗАЕС

Ситуація на Запорізькій АЕС є контрольованою і води у ставку-охолоджувачі станом на ранок 10 червня є достатньо

Після підриву російськими окупантами Каховської ГЕС ситуація на Запорізькій АЕС вимагає постійного та оперативного моніторингу. Втім, станом на ранок суботи, 10 червня, води для охолодження реактора ЗАЕС достатньо, жодних загроз не фіксується.

Відповідно до повідомлення пресслужби "Енергоатому", рівень води у ставку-охолоджувачі задовільний для покриття потреб станції.

На 08:00 рівень води у Каховському водосховищі у районі Нікополя сягнув 10,42 м. Водночас рівень води у ставку-охолоджувачі АЕС досягнув 16,67 метра.

Ядерна загроза: в Енергоатомі розповіли, чи достатньо води для охолодження реактора ЗАЕС 1

Пресслужба нагадує, що енергоблоки ЗАЕС не працюють з вересня 2022 року, тому активного випаровування води зі ставка-охолоджувача не відбувається.

Якими можуть стати наслідки аварії на Запорізькій АЕС

Аварія на Запорізькій АЕС може мати серйозні наслідки, які включатимуть:

Викид радіоактивних матеріалів: найбільш серйозним наслідком аварії на ядерній електростанції є можливий викид радіоактивних матеріалів до навколишнього середовища. Це може призвести до радіоактивного забруднення повітря, води та ґрунту, що негативно впливає на здоров'я людей, тварин і рослин.

Забруднення водних ресурсів: аварія на АЕС може призвести до забруднення водних ресурсів навколо станції. Якщо радіоактивні речовини потраплять у водні системи, вони можуть поширитися через ріки та озера, загрожуючи екосистемам і водному життю.

Евакуація населення: у разі серйозної аварії на Запорізькій АЕС може знадобитися евакуація населення зі зони потенційної небезпеки. Це призведе до значних соціально-економічних збитків та стресу для людей, які втратять свої домівки та майно.

Поширення страху: аварія на ядерній електростанції спричинить значний страх серед населення, особливо через потенційну загрозу здоров'ю та невизначеність щодо наслідків. Це може мати великий вплив на психологічний стан і якість життя людей впродовж тривалого часу.

Екологічні наслідки: аварія на Запорізькій АЕС може спричинити серйозні екологічні наслідки, такі як втрата біорізноманіття, зруйнування природних екосистем.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у Херсонській області триває евакуація населення із затоплених водою територій. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.