Володимир Завадюк першим серед публічних українців звернув увагу на твори художниці, яка опинилась в епіцентрі корупційного скандалу у справі Гринкевичів
Художниця Соня Морозюк, яка опинилась в епіцентрі корупційного скандалу за участі родини Гринкевичів, нічого не публікує в соцмережах тривалий час і не інформує про свою обіцянку показати декларацію доходів. Поки вона рятує майно завдяки лазівкам нотаріусів, її вже колишні клієнти повертають картини та інші артоб'єкти в галерею. Так, наприклад, зробив і керівник департаменту Big Entertainment Shows 1+1 Media, креативний продюсер Нацвідбору на "Євробачення-2024", Володимир Завадюк. Він також відомий роботою, зокрема, на проєктах "Голос країни", "Танці з зірками", "Маскарад" та інших.
Втім телепродюсер повернув картини лише з офісу телеканалу. Роботи Морозюк, які в приватній колекції Завадюка, поки що залишаються вдома у Володимира. В інтерв’ю блогерці Аліні Доротюк телепродюсер розповів про знайомство з фігуранткою корупційного скандалу та яку пораду їй дав.
Ще до початку повномасштабної війни Завадюк написав художниці в Instagram та висловив бажання придбати її роботи. Пізніше в інтерв’ю Соня зазначила, що саме Володимир став першим з відомих українців, хто повірив в її творчість.
"В дуже багатьох людей вдома є картини Соні Морозюк. В тому числі в політиків, зірок, в лідерів думок. Думаю, що їм довелось зняти ці картини, враховуючи обставини, судовий процес, пов’язаний з корупційним скандалом. Для того, щоб не асоціюватися з цією історією. Я розумію, що ця історія складна і для Соні, тому що її творчість скасувалась в Україні…Пам’ятаю, що побачив Соню з надихаючими написами перш за все. Я сприймав це як арт, інсталяцію, артоб'єкт, який може доповнити проєкти. Бо написи відповідали сенсам, які ми транслюємо, і філософію нашої компанії".
Завадюк зауважив, що вони з Сонею підтримували зв’язок в соцмережах, але це більше була співпраця, а не дружба.
Доротюк запитала в телепродюсера, за скільки він купував картини скандальної художниці. Почувши відповідь блогерка здивувалась, бо Соня називала зовсім інші суми. А саме 10 тисяч доларів.
"Перша картина, "Кохайте, поки є час". Мені це дуже відгукнулося, тому що тоді я був дуже закоханий. Мені здається, це було 15 тисяч гривень. Останню картину, яку я купив у Соні з написом "Цілую", я купив за 25 тисяч гривень… Можливо я мав якусь неймовірну знижку, але це точно не ті суми, про які багато кажуть і її за це хейтять. Я ніколи не вдавався в ці історії, мені це було не цікаво".
Зараз за словами продюсера Нацвідбору на "Євробачення-2024", картини від екснареченої Романа Гринкевича вдома він зняв. Завадюк переніс їх на другий поверх та поставив в кут. Там, запевняє Володимир, вони чекають на подальше вирішення ситуації щодо репутації Морозюк. А ось картини та артоб'єкти в офісі телеканалу довелось повертати в галерею.
"Коли історія набрала розголосу, я розумію, що в офісі, куди приходять лідери думок, де ми спілкуємося з зірками, державними установами не можуть бути на даний момент картини Соні Морозюк. Це абсолютно очевидно. Коли це сталось, в нас є спільний чат, де я особисто запитав, що ми робимо з картинами, кого це тригерить. Думки були різні, але більшість висловилась, що це неправильно з точки зору репутації компанії".
Також свого часу телепродюсер розмістив плівку з артом на своєму автомобілі. Після розголосу скандалу він зняв і її.
"Багато чув хейту, так само як і здивованих, схвильованих і радісних поглядів, коли вони, наприклад, бачили мою машину, і на ній було написано "Києве мій". Для мене це несло більший сенс, ніж просто чиясь творчість. Хоча я з великою повагою ставився до безумовно арту, який малювала Соня".
"Так, не в прямому діалозі, телефоном, чи ще якось. Безумовно я не міг не запитати в листуванні в Instagram це правда це. Я не можу мовчати. Вона звісно написала мені свою позицію, що ні. Єдине, що я порекомендував їй швидше озвучити свою позицію. Якщо це правда - це жесть і крінж для мене. А якщо це неправда - знайти фахівців, які допоможуть сформувати позицію і озвучити її. Все що було далі, ви це бачили, її пости і дописи. До них можна по-різному ставитися. Коментувати їх я не готовий".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.