У випадку, якщо вдасться вижити, північнокорейці повернуться на батьківщину героями та забезпечать гарну кар'єру
Навіть найкращі війська КНДР не мають сучасного обладнання та ресурсів. У них немає і ще чогось - уявлення про мир за межами Північної Кореї, і це, навпаки, плюс. Виховані пропагандою в інформаційному вакуумі, вони готові віддати життя за вождя, і не має значення, де це станеться, хоч у Росії, зазначає The Wall Street Journal.
Північнокорейських бійців, які прибули до Росії для участі у війні в Україні, називають найманцями, гарматним м'ясом та (не дуже обачливо) другосортними. Але колишні північнокорейські солдати та інші військові експерти стверджують, що багато хто з них готовий до смерті. Це така умовна ціна, оскільки війна у РФ - це їхній шанс вирватися з похмурих умів на батьківщині.
Як припускає The Wall Street Journal, через специфіку виховання вони можуть продемонструвати в бою дуже високу мотивацію - навіть б'ючись далеко від дому і за незнайому місцевість. За словами колишніх північнокорейських солдатів, майже всі бійці, відправлені до Росії, мають схожу мотивацію. Їм з раннього віку навіюють, що вони повинні пожертвувати всім заради верховного лідера, без жодних вагань.
Розгортання військ розглядатиметься як можливість усього життя принести гроші та славу режиму Кім Чен Ина. А також здобути власну славу, бо "ті, хто гине, стають героями; ті, хто виживає, повертаються героями", зазначає WSJ.
Навіть найкращі війська КНДР не мають сучасного обладнання та ресурсів, але підготовка північнокорейських сил спеціального призначення виробляє високодисциплінованих солдатів з високою лояльністю, часто готових йти на крайній ризик з обмеженим спорядженням. В північнокорейській армії спецназ посідає особливе місце. Їх годують краще, ніж інші підрозділи, і вони проходять більш інтенсивну підготовку.
При цьому, як розповідає колишній спецпризначенець КНДР Лі Хен Син, під час тренувань обов'язковим було щоденне відвідування занять з ідеологічної підготовки, на яких повторювалися гасла про готовність померти за верховного лідера. Водночас, кажуть колишні військові КНДР, багато солдатів вважатимуть ризик виправданим, оскільки закордонне відрядження підвищує статус у країні, що згодом дасть їм доступ до престижних посад.
Північнокорейські війська перебувають неподалік лінії фронту в Курській області, де вони проводять підготовку з використання FPV-дронів. Зауважимо, що пересування військ з Північної Кореї до Росії фіксувалося з супутника ще з кінця жовтня. За даними західних ЗМІ, Росія направила майже 10 тисяч солдатів з Північної Кореї, тоді як українська розвідка оцінює їх чисельність у не менше 12 тисяч, серед яких 500 офіцерів, у тому числі три генерали. У Південній Кореї вважають, що військових КНДР у Росії близько 11 тисяч.
При цьому у ЦПД підтвердили, що військові Північної Кореї вже прийняли хрещення вогнем і потрапили під свій перший обстріл. Солдати КНДР відчули на собі удари ЗСУ. Нагадаємо також, що голова Комітету з питань розвідки Палати представників США Майк Тернер заявляв, що Сполучені Штати мають розглянути можливість застосування "прямих військових дій", якщо північнокорейські війська вступлять у війну в Україні. На запитання про присутність північнокорейських військових у Росії під час пресконференції у Казані президент Володимир Путін ні підтвердив, ні заперечив їхню присутність.
Повідомлялося, що в Курську область перекидаються елітні війська ССО та "бойові раби Кім Чен Ина". Але згодом Wall Street Journal писало, що війська, які прибувають до Росії для участі у війні проти України, не є найкращими представниками армії КНДР. Серед них є молоді люди віком близько 20 років та навіть підлітки. Військові КНДР не мають досвіду окопної війни й ніколи не виїжджали за межі Північної Кореї та не бачили бойових дій. Українські експерти вважають, що північнокорейські військові, швидше за все, стануть гарматним м'ясом, не впливаючи на хід війни.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.