Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
На втілення планів із занурення в морську воду підземної інфраструктури бойовиків може знадобитися кілька тижнів, але навряд лише такими засобами Єрусалиму вдасться виграти війну
Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) розпочала закачувати воду із Середземного моря до мережі підземних тунелів, які є основою спроможностей палестинських бойовиків. Операція є частиною планів зі знищення інфраструктури ХАМАС у Газі. Припускають, що затоплення тунелів триватиме принаймні кілька тижнів, але занурити під воду все підземелля не вийде.
Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела. Як пише американське видання, офіційні особи США на умовах анонімності поділилися інформацією, що затоплення тунелів у Газі розпочали, ймовірно, ще в листопаді.
Офіційні особи в Єрусалимі відмовили в коментарях WSJ. Проте раніше командувач штабу ЦАХАЛу Герци Галеві заявляв, що затоплення тунелів є «хорошою ідеєю».
Єрусалим вважає, що в тунелях також утримується частина ізраїльських заручників.
Серед родин заручників ідея затоплення тунелів викликала занепокоєння, оскільки вони боялися, що можуть постраждати і їхні рідні
На пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським, президента США Джо Байдена запитали про затоплення тунелів ХАМАСу. Він сказав, що були зроблені припущення, що «в жодному із цих тунелів немає заручників… Але я не знаю цього достеменно».
Систему тунелів, яка простягається на сотні кілометрів під землею, ХАМАС використовує для маневрування бойовиків на полі бою та зберігання ракет і боєприпасів. Крім того, вона дає можливість надійно переховуватися лідерам угруповання, здійснювати командування та контролювати свої сили.
На поверхні ЦАХАЛ має беззаперечну вогневу перевагу перед ХАМАСом, однак бої в підземеллях дають можливість палестинським бойовикам влаштовувати засідки та пастки, тому просування можливе лише ціною великих втрат. Ізраїль використовує бомбардування, рідку вибухівку та інші засоби, аби зруйнувати цю перевагу терористів, однак відчутного результату це не дає. ХАМАС розраховує на те, що рано чи пізно міжнародний тиск змусить ЦАХАЛ зупинитися для мирних перемовин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.