Під час виступу після інавгурації Дональда Трампа Ілон Маск двічі підняв руку в жесті, який багато хто асоціював із нацистським вітанням. У соцмережах це викликало хвилю критики та мемів, а сам Маск відповів звинуваченням із сарказмом
Американський мільярдер, який зігував на інавгурації президента США Дональда Трампа 20 січня, через день після своєї витівки пожинає наслідки. В соцмережах з'явилося безліч коментарів і мемів. Самому ж Маску довелося виправдовуватися.
Інформатор зібрав меми і фотожаби на тему невдалого привітання американців бізнесменом.
Нагадаємо, що Ілон Маск виступив перед прихильниками Дональда Трампа після інавгурації 47-го президента США, заявивши, що країна прагне до "безпечних міст, міцних кордонів і розумних витрат". Серед іншого він пожартував про відправлення DOGE (Департамент державної ефективності) на Марс. Проте увагу публіки привернув інший момент - жест Маска, який двічі підняв руку у манері, що викликала асоціації з нацистським вітанням.
Сам Ілон Маск прокоментував звинувачення з властивою йому іронією:
"Відверто кажучи, їм потрібні більш брудні трюки. Звинувачення на кшталт "всі - Гітлери" вже дуже набридли", - написав він у соцмережі, додавши смайл, який позіхає.
Втім, якщо судити по тому, як деякі американські канали намагалися виключити жест Маска з прямого ефіру, стає зрозумілим, що виправдання про те, що викинута рука Ілона Маска може означати так званий салют Белламі (ритуал проголошення вірності американському прапору, яким ніхто не користується з часів Другої Світової війни і нацистської Німеччини - ред.) чи велику любов і вдячність американському народові - повна маячня.
В українському сегменті соцмереж порівняли витівку Маску з недоречною поведінкою п'яного родича. Наприклад, ситуація цілком могла б статися після кількох чарок горілки де-небудь в селі, жартують українці.
Глядачі CNN помітили момент, як Маск кидає зігу натовпу. І хоча оператор каналу швидко перевів камеру на аудиторію, трансляція C-SPAN2, навпаки, зафіксувала жест повністю. Салют Белламі не використовували з часів Другої Світової війни, щоб не бути схожими до привітання фашистської Німеччини.
Fox News, що підтримує Трампа, взагалі вирізали цей фрагмент із запису. В соцмережах жартують, що після свого виступу Ілон Маск презентував новий прапор США, який "відповідатиме новій ідеології країни". Також назву держави запропоновано змінити на СРА "Сполучені Рейхи Америки".
Можливо, тому частина мемів присвячена новим символам Америки - прапору, де замість зірок на позначення штатів - свастика. Або ж, наприклад, Білий дім з зовсім нетиповими для свого часу прапорами, а саме логотипами соцмережі Маска X.
У соцмережах жест Маска викликав шквал обговорень: одні вбачали в ньому алюзію на римський салют, інші згадували історичний салют Белламі, який використовувався для вітання американського прапора до 1940-х років. Однак більшість коментаторів зійшлися на думці, що такі асоціації є недвозначними.
"Від серця до сонця. Як Zіганув ілон Маск. Якщо б у мене була Tesla, я б її завтра ж продав", - написав в мережі відомий російський журналіст Михайло Козирєв.
Скандал не залишився поза увагою медіа. Мемів, де Маска порівнюють із диктаторами, швидко стало більше, ніж обговорень самої інавгурації Трампа.
"Маск просто передав привіт братіку по космосу Рогозіну (Дмитро Рогозін - російський політик, неонацист, радіоведучий та пропагандист. Директор Роскосмосу з 24 травня 2018 року до 15 липня 2022 року - ред.)", - зазначає телеграм-канал "Радикальня".
Деякі у соцмережах навіть іронізують, що Маск "перебив" усю новинну повістку. Наприклад, карикатурист Баррі Блітт також не залишився осторонь, зобразивши сцену інавгурації так, що Дональд Трамп здався лише фоном для іншої, яскравішої події, натякаючи на роль Маска у "затіненні" цього політичного дня.
Ізраїльські ЗМІ також порівняли вчорашній жест Маска із нацистським вітанням. У таких формулюваннях висловилася низка провідних видань, зокрема The Times of Israel, Haaretz та Ynet. Вони пишуть, що "Маск, схоже, виконав фашистське привітання" та "Маск зробив рух, що нагадує нацистське привітання".
У соцмережах користувачі не розуміють, як Маску у голову могла прийти подібна ідея. І чи не є це заздалегідь продуманою провокацією чи чорним піаром.
Пошуками прихованого змісту у діях Маска, вочевидь, коментатори будуть займатися впродовж декількох діб. Хоча якоїсь логіки в цьому жесті люди схильні знаходити все менше.
"Маск зранку 21 січня", - коментують документальні фото Гітлера, порівнюючи стан мільярдера на наступний день після інавгурації з притаманною поведінкою фюрера. На знімку той затикає собі вуха пальцями, стоячи біля мікрофонів.
"Ілон Маск показує наскільки сильно йому подобаються австрійські художники", - без перестану жартують у соцмережах.
"Ілон Маск віддає почесті американській науці, фото в кольорі", - підписують ще меми користувачі мереж.
Ілон Маск став найбільш обговорюваною постаттю на інавгурації Трампа, коли його жест із піднятою рукою викликав різні трактування серед глядачів. Нагадаємо, що Ілон Маск став одним з найближчих соратників обраного президента США Дональда Трампа. Щоб мати безперешкодний доступ до партнера, він оселився в його резиденції у Флориді, орендувавши один з двох доступних гостьових котеджів. Також резиденцію часто відвідує Джей Ді Венс, який має стати віцепрезидентом.
А ось зігування на тлі претензій нової американської влади на Панамський канал і Гренландію, вже не здаються такими смішними. Тим паче, що американський мільярдер Ілон Маск перед цим вкрай серйозно запропонував Сполученим Штатам "визволили народ Британії від їхнього тиранічного уряду".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.