“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
У військкоматі заявили, що відвідувачі розважальних та оздоровчих закладів не мають особливих привілеїв і також можуть бути мобілізовані під час війни
У Закарпатському обласному ТЦК та СП відреагували на резонанс, який викликало вручення повісток відвідувачам спортивних залів у регіоні. Там запевнили, що працівники військкомату мають право вручати відповідні документи у подібних закладах. У ТЦК вказали на те, що військовозобовʼязані, які відвідують спортзали чи ТРЦ "не є привілейованими".
Також в обласному військоматі зазначили, що бійці Сил оборони потребують ротації та поповнення. Саме тому представники ТЦК вручають повістки людям, які можуть свідомо ухилятися від мобілізації. Про це центр повідомив у своєму Facebook у пʼятницю, 8 грудня.
У ТЦК запевнили, що їхні працівники керуються виключно законами України та "у законний спосіб продовжують в рамках мобілізаційних заходів вручати повістки". Водночас там заявили, що вручення повістки "не означає, що призовника одразу забирають на війну". Військкомат переконує, що спочатку уточнюються дані військовозобовʼязаного, він проходить медогляд і, якщо людина придатна, видається мобілізаційне розпорядження, після якого починається навчання.
"На нашу думку, ті чоловіки призовного віку, які свідомо уникаючи військової служби, займаються у спортивних залах або розважаються у відпочинкових комплексах не є привілейованими порівняно з військовослужбовцями ЗСУ, які у непростих умовах тримають оборону і б’ють ворога (...) Просимо також зрозуміти, що у ЗСУ це, у першу чергу - люди, у тому числі ваші знайомі, ваші друзі, батьки, чоловіки, сини й доньки, які чекають на заміну або поповнення", - додали в ТЦК.
Військкомат підкреслив, що у ЗСУ є низка спеціальностей, які не передбачають безпосередню участь у боях. Громадянам запропонували ознайомитися з ними на сайті Збройних сил, стати на військовий облік і "допомагати своїй країні у скрутний час".
Цього тижня в Ужгороді працівники ТЦК та СП відвідали низку спортивних залів міста. Очевидці подій зафільмували, а також зробили фотодокази їх присутності у цих закладах. На них чоловіки у військовій формі роздають повістки їх відвідувачам та працівникам.
Згодом про аналогічне явище повідомили мешканці та гості населених пунктів Мукачево та Хуст. Автори відповідних відео стверджують, що повістки виписали абсолютно всім чоловікам призовного віку, які перебували у тренажерці. Як відвідувачам, так і тренерам.
У п'ятницю, 8 грудня, військкомів помітили в одному з мережевих фітнес-центрів Києва. На відео можна побачити, як працівники ТЦК оточили чоловіка. Місцеві пабліки пишуть, що військкоми завітали в один із залів Спорт Лайфу. В який саме - невідомо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.