ВР запровадила додаткові виплати військовим, поліцейським та рятувальникам: деталі закону

За законопроєкт проголосували 268 народних депутатів

Виплати військовим в Україні
Законопроєктом №9638 врегульовується питання надання одноразової грошової допомоги військовослужбовцям після звільнення

Верховна рада ухвалила законопроєкт №9638 про посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб. Він зокрема, передбачає надання грошової допомоги військовим після звільнення, а також передачу зарплат полонених їхнім сім’ям. Відповідне рішення підтримали 268 народних обранців.

Як зазначає народна депутатка Олена Шуляк, законопроєктом пропонується зберігати грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які потрапили в полон, а також зникли безвісти за особливих обставин та можливість виплати їхнім сім’ям. Окрім тих, хто здався в полон добровільно. Так, у проєкті закону пропонується:

  • уточнення порядку виплати грошової компенсації військовослужбовцям та поліцейським за невикористані дні відпусток;
  • уточнення порядку виплати грошової компенсації за невикористані дні відпусток у разі загибелі (смерті) військовослужбовців та поліцейських;
  • удосконалення порядку виплати одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби.

"Під час воєнного стану військові та поліцейські не можуть повною мірою використати свої відпустки. Саме тому документ пропонує за невикористані дні виплачувати їм грошову компенсацію. У разі загибелі чи смерті ці гроші виплачувати родині — дружині чи чоловіку, дітям, батькам", - резюмувала Шуляк. 

Розмір виплати

  • 50% місячне грошове забезпечення за кожний повний календарний рік служби - тим, які звільняються з військової служби за станом здоров’я або добровільно (стосується іноземців, які воюють в лавах ЗСУ);
  • 50% місячне грошове забезпечення за кожний повний календарний рік служби за наявності вислуги 10 календарних років і більше - тим, які звільняються з військової служби за віком та через закінчення контракту, скорочення штату, сімейні обставини під час війни;
  • 25% місячне грошове забезпечення за кожний повний календарний рік служби за наявності вислуги 10 календарних років і більше – тим, які звільняються з військової служби за власним бажанням та через сімейні обставини або з інших поважних причин у мирний час, перелік яких визначається Кабінетом міністрів.

Військовослужбовцям служби за призовом осіб офіцерського складу одноразова грошова допомога в розмірі 50% місячного грошового забезпечення виплачується у разі звільнення з військової служби у зв’язку із закінченням установлених строків військової служби, за станом здоров’я та через сімейні обставини або з інших поважних причин. Пропонується збереження грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, або захоплених заручниками, а також зниклих безвісти за особливих обставин, за останнім місцем проходження служби в розмірі посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інших видів грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років, норм грошового забезпечення та можливість його виплати сім’ям зазначених осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.

"Важливий закон, який стосується ДСНС та поліцейських. Якщо вони знаходяться в полоні або зниклі безвісти, то сімʼям будуть передбачені виплати (№ 9638) За ними зберігається грошове забезпечення за останнім місцем проходження служби і виплачується сімʼям щомісячно. Але норма не поширюється на тих, хто добровільно здався у полон. Загалом такі виплати передбачені сімʼям військовослужбовцям, які в полоні, але ДСНС та поліція не враховувалось. В новому законі нарешті все прописано вірно", - прокоментував нардеп Олексій Гончаренко, який є одним зі співавторів цього закону.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube