Вперше з липня: з порту Чорноморськ вийшло судно з тисячами тонн пшениці

Загалом українським коридором, у якому не беруть участі росіяни, успішно пройшло вже п'ять кораблів - новини України

З порту Чорноморськ вийшло судно з трьома тисячами тонн пшениці
Судно Resilient Africa з пшеницею

З порту Чорноморськ Одеської області у вівторок, 19 вересня, вийшов перший із двох кораблів, які зайшли у порт минулого тижня українським морським коридором. Судно везе тисячі тонн пшениці.

Про вихід першого від липня судна з зерном йдеться у повідомленні Мінінфраструктури, де також зазначили, що друге судно зараз завантажується.

В Україні судно Resilient Africa завантажило три тисячі тонн пшениці та вирушило у напрямку Босфору.

Друге судно знаходиться у порту під завантаженням пшениці для Єгипту.

Це перше з двох суден, які зайшли в порт Чорноморськ на минулому тижні по встановленому ВМС ЗСУ тимчасовому коридору для цивільних суден, - повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков 

Судна знаходяться під прапорами Ліберії та Палау, а їх екіпаж складається з громадян Туреччини, Азербайджану, Єгипту та України.

Українським коридором, у якому не бере участі росія, успішно пройшло вже п'ять кораблів. 

Чорноморська зернова ініціатива: що відомо

Чорноморська зернова ініціатива - це угода, яка була укладена між ООН, Україною, Туреччиною та росією 22 липня 2022 року. Мета угоди - забезпечити безпечний експорт зерна з українських портів, які блокувалися та обстрілюються росією внаслідок її вторгнення в Україну.

Угода передбачала створення безпечного коридору для суден, які перевозитимуть зерно з українських портів. 

Угоду продовжували двічі, але 17 липня 2023 року росія відмовилася її продовжувати, вийшла з неї в односторонньому порядку, і висунула нові вимоги до України та ООН, які ті відхилили.

Зернова ініціатива була важливим кроком у розв'язанні світової продовольчої кризи. Вона дозволила експортувати з України близько 25 мільйонів тонн зерна.

Як відомо, Україна є одним з найбільших виробників зерна у світі. У 2022 році Україна планувала експортувати близько 60 мільйонів тонн зерна, але внаслідок війни цей експорт був заблокований.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Польща може заблокувати вступ України до ЄС через питання зерна. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube