"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Міністерство охорони здоров'я планує протягом 2,5-3 років перейти на трансплантаційну незалежність
У четвер, 6 серпня, в Україні вперше провели операцію з трансплантації підшлункової залози.
Про це повідомив глава МОЗ Максим Степанов на брифінгу, - передає Інформатор.
Львівський лікар з клінічної лікарні швидкої допомоги Ярослав Книш розповів, що підшлункову залозу трансплантували від посмертного донора. Крім того, цьому ж пацієнтові трансплантували й нирку.
В Україні вже провели три операції з трансплантації - серця, нирки та підшлункової залози.
«За два-три роки хочемо отримати трансплантаційну незалежність, щоб ми наших громадян не відправляли за кордон», - пояснив міністр.
Він зазначив, що в цьому році в держбюджеті закладено мільярд гривень на лікування людей за кордоном. У разі проведення операцій в Україні вдасться врятувати більшу кількість життів.
«Якщо ми будемо говорити про суму коштів, які ми витрачаємо на лікування за кордоном, і розвинемо трансплантації в нашій країні, то кількість людей, яким ми врятуємо життя, збільшиться в рази. Тому що в нас трансплантації коштують дешевше - іноді у 4-5 разів», - резюмував міністр.
Нагадаємо, що щорічно трансплантації потребують близько 5 тисяч українців.