“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Міністерство охорони здоров'я планує протягом 2,5-3 років перейти на трансплантаційну незалежність
У четвер, 6 серпня, в Україні вперше провели операцію з трансплантації підшлункової залози.
Про це повідомив глава МОЗ Максим Степанов на брифінгу, - передає Інформатор.
Львівський лікар з клінічної лікарні швидкої допомоги Ярослав Книш розповів, що підшлункову залозу трансплантували від посмертного донора. Крім того, цьому ж пацієнтові трансплантували й нирку.
В Україні вже провели три операції з трансплантації - серця, нирки та підшлункової залози.
«За два-три роки хочемо отримати трансплантаційну незалежність, щоб ми наших громадян не відправляли за кордон», - пояснив міністр.
Він зазначив, що в цьому році в держбюджеті закладено мільярд гривень на лікування людей за кордоном. У разі проведення операцій в Україні вдасться врятувати більшу кількість життів.
«Якщо ми будемо говорити про суму коштів, які ми витрачаємо на лікування за кордоном, і розвинемо трансплантації в нашій країні, то кількість людей, яким ми врятуємо життя, збільшиться в рази. Тому що в нас трансплантації коштують дешевше - іноді у 4-5 разів», - резюмував міністр.
Нагадаємо, що щорічно трансплантації потребують близько 5 тисяч українців.