Чиновники Великобританії відвідували Київ, аби домовитися про спільне виробництво.
Завод з виробництва військової техніки за британською ліцензією планують побудувати в Україні. Якщо задум реалізують, це принесе не лише економічну вигоду, але й тісніші міжнародні зв’язки з країнами-членами НАТО. Водночас майбутній завод може стати мішенню № 1 для ворожих ударів.
Високопоставлені представники оборонної промисловості Великобританії та України обговорюють можливість запуску спільного виробництва зброї та військової техніки на території нашої країни. Британські чиновники вже відвідали Київ, аби узгодити окремі питання, повідомляє видання The Telegraph.
За даними видання, подібні переговори з Києвом ведуть також кілька європейських оборонних підприємств. Тому уряд Британії має намір випередити конкурентів із Німеччини та Франції.
Якщо намір розпочати будівництво заводу втілять у життя, це стане першим прикладом такої співпраці між Україною та західними державами. Цей крок дасть можливість Україні зберегти робочі місця для десятків тисяч працівників оборони, оскільки армія України переходить від озброєнь радянського виробництва до озброєнь стандартів НАТО.
Ініціатива не тільки є економічно привабливою, не лише дає можливість Україні стати менш залежною від постачань західного озброєння, але є також подальшим кроком у рамках наближення до НАТО. У довгостроковій перспективі спільне виробництво озброєння може означати поглиблення зв’язків між Великобританією та Україною.
«Промислове співробітництво сприяє близькості в міжнародних відносинах. Спочатку це матиме вигляд комерційного співробітництва, але для цього знадобиться принаймні мовчазне політичне схвалення», — повідомляє аналітик видання, науковий співробітник дослідницького центру Королівського інституту об’єднаних служб Ед Арнольд.
Радник «Укроборонпрому» Сергій Марковський заявив, що для Заходу залучення України у виробництво озброєнь важливо також з огляду можливості поширити вплив на країни Азії та Африки. У цих регіонах традиційно багато озброєння радянського та російського виробництва. За сприяння ЄС та НАТО Україна могла б успішно конкурувати на цих теренах.
«На додаток до прямої участі в спільних підприємствах і формі співпраці з промисловістю НАТО, ми також можемо виступати в якості важливого інструменту для заміни російського та китайського впливу в країнах Близького Сходу, Азії та Африки», — сказав він.
Проте початок будівництва подібних об’єктів на нашій території робить їх вразливими для ймовірних ракетних обстрілів росіян. Таке виробництво повинно бути добре захищене.
«Танковий завод не маленький. І, чесно кажучи, якщо я був путіним, то це було б одно з перших місць, яке я б знищив», — заявив незалежний експерт з оборони Френсіс Туса.
Ймовірно, росія назве ініціативу ворожим кроком і провокацією, однак навряд це зупинить західні уряди від наміру розпочати будівництво. У Міноборони Великобританії і канцелярії прем’єр-міністра поки відмовилися коментувати ситуацію.
Нагадуємо, що Президент України Володимир Зеленський здійснив турне до союзників у Європі та Великобританії. Крім того, раніше ми писали про те, що Британія вирішує скільки далекобійних ракет Harpoon або Storm Shadows відправити Україні
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.