«Ворскла» обіграла «Минай», «Десна» програла «Маріуполю» і залишилася без єврокубків - підсумки 26-го туру Прем'єр-ліги

У Прем'єр-лізі відбулися матчі останнього туру.

«Маріуполь» не пустив «Десну» до Ліги конференцій УЄФА. У наступному сезоні у європейських кубкових турнірах Україну представлятимуть: «Динамо», «Шахтар», «Зоря», «Колос» та «Ворскла».

Про перебіг подій в матчах Прем'єр-ліги повідомляє Інформатор з посиланням на УПЛ .

У неділю, 9 травня, відбулися поєдинки заключного 26-го туру Української Прем'єр-ліги. Перед останнім туром у Прем'єр-лізі залишалося невирішеним тільки одне питання - хто займе 5-е місце, що надає право у наступному сезоні представляти Україну в єврокубках. Претендентів було два - чернігівська «Десна» та полтавська «Ворскла». Команди мали у своєму активі по 38 очок, але «Десна» випереджала конкурента за додатковими показниками, зокрема за особистими зустрічами.

«Десна» свій матч проводила у Маріуполі. Гості активніше розпочали матч, і на 5-й хвилині воротар «Маріуполя» Кравцов виручив свою команду, відбивши удар Безбородька зі штрафного. Наступну можливість відкрити рахунок гравці «Десни» змарнували на 22-й хвилині. Картушов несильно пробив у дальній кут, а Безбородько не встиг до прокату уздовж лінії воріт м'ячу. А на 44-й хвилині «Десна» відкрила рахунок. Сухоцький з лівого флангу навісив у штрафну, а Конопля з лінії воротарського головою відправив м'яч у сітку.

На 52-й хвилині свій момент не реалізували господарі поля. Очеретько пробив з лінії штрафної, а воротар «Десни» Паст перевів м'яч над поперечиною. А на 61-й хвилині наполегливість Очеретька принесла результат. Півзахисник «Маріуполя» ударом з двадцяти метрів всадив м'яч у праву дев'ятку воріт «Десни». Вже за хвилину Домбровський заробив другу жовту картку і залишив «Десну» у меншості. «Маріуполь» миттю скористався чисельною перевагою. Сікан у воротарському «Десни» прийняв навіс Стасюка з лівого флангу і буквально з метра проштовхнув м'яч у ворота.

На 77-й хвилині Сікан вийшов один на один і ударом в лівий нижній кут оформив дубль. «Маріуполь» і не думав зупинятися. На 86-й хвилині Бондаренко протягнув м'яч до штрафної «Десни», не став віддавати пас наступного паралельним курсом партнеру, а, прибравши захисника, точно пробив в правий нижній кут.

В Ужгороді на стадіоні «Авангард» вилетів у Першу лігу «Минай» приймав полтавську «Ворсклу». Вже на 5-й хвилині арбітр матчу призначив пенальті у ворота гостей за гру рукою у штрафному майданчику. Одинадцятиметровий ударом у правий нижній кут чітко реалізував Хахлев. Відігралася «Ворскла» на 14-й хвилині. Степанюк прийняв в штрафний дальній верхової закид і скинув під удар, а Кані невідпорно пробив у дальній кут.

На 32-й хвилині Кулач обігрався з Кане, і з кута штрафного обвідним ударом відправив м'яч поруч із дальньою стійкою воріт «Миная». А на 40-й хвилині арбітр зафіксував гру рукою у штрафному майданчику вже з боку гравця «Миная». Кулач узявся виконати пенальті, перехитрив голкіпера, і, оперував м'яч в правий кут, вивів «Ворсклу" вперед.

На 58-й хвилині арбітр призначив черговий пенальті. На цей раз на думку арбітра воротар «Ворскли» Різник збив суперника у власному штрафному майданчику. Але після перегляду повтору суддя своє рішення скасував, і показав Ахмедзаде жовту картку за симуляцію.

«Минай» не залишав спроб відігратися, проводив атаки і більше володів м'ячем. Однак і «Ворскла» не йшла до глухої оборони та періодично огризалася контратаками. Забити нікому з суперників більше не вдалося. Завдяки своїй перемозі і поразці «Десни» у Маріуполі «Ворскла» зайняла 5-е місце і в наступному сезоні представить Україну в новому єврокубковому турнірі - Лізі конференцій УЄФА.

Решта поєдинків туру вже не мали особливого турнірного значення. Слід зазначити поєдинок у Ковалівці. Київське «Динамо», що веде підготовку до фіналу Кубку України, розгромило четверту команду чемпіонату «Колос» з рахунком 3: 0. Другий учасник фіналу - «Зоря» - завдяки голам Гладкого і Алефіренко обіграла «Олександрію».

• «Колос» - «Динамо» 0: 3 (Гармаш, 45 + 1, Шапаренко, 57, Миколенко, 65);
  • «Зоря» - «Олександрія» 2: 1 (Гладкий, 63, Алефіренко, 73 - Новиков, 86);
  • «Маріуполь» - «Десна» 4: 1 (Очеретько, 61, Сікан, 63, 78, Бондаренко, 86 - Конопля, 44);
  • «Минай» - «Ворскла» 1: 2 (Хахлёв, 7 (з пен.) - Кані, 14, Кулач, 41 (з пен.));
  • «Шахтар» - «Інгулець» 1: 0 (Тете, 16);
  • СК «Дніпро-1» - «Рух» 1: 1 (Чуже, 60 - Кондраков, 90 + 6 (з пен.));
  • «Львів» - «Олімпік» 1: 1 (Ренан, 28 - Хамелюк, 86).

Футбольний клубний сезон 2020/21 в Україні завершиться 13 травня. У цей день «Динамо» і «Зоря» проведуть фінальний матч за Кубок України. Інформатор буде стежити за ходом поєдинку і розповість вам про результат протистояння.

Раніше Інформатор повідомляв про результатати матчів жіночої волейбольної збірної України у відборі на чемпіонат Європи, про підсумки поєдинків 25-го туру УПЛ,а також про матчі баскетбольної Суперліги .