Для операторів БпЛА важливими є рівень інтелекту, освіти, досвід роботи в певних сферах
Командир підрозділу БПЛА 38 Окремої бригади Морської піхоти на псевдо "Професор" у ексклюзивному інтерв'ю Інформатору розповів про ключові завдання на фронті, важливість безпілотних систем та підбір кадрів для своєї команди. За його словами, ворожа техніка на передньому краї не витримує більше 5-10 хвилин. І це змушує супротивника тримати її на значній відстані від фронту.
З Професором журналіст Інформатора зустрівся на Херсонщині. За його словами, техніка росіян на передньому краї має надзвичайно короткий термін існування, що змушує противника тримати її на значній відстані від фронту.
"Моє завдання - перенести бій від переднього краю далі в тил. Ми маємо далі летіти та далі вражати. Техніка на передньому краї довго не живе, цей час складає від 5 до 10 хвилин. Тому супротивник не підводить техніку, а тримає її за 10-15 кілометрів від фронту залежно від рельєфу, не виводячи її у зону прямого радіогоризонту", - розповів він.
На питання, чи розширюють їхні дрони "сіру зону", він відповів ствердно. Він поділився вкрай позитивним прогнозом щодо можливості розширення безпечної зони для українців.
"Я прогнозую, що вона зросте до 30 кілометрів. По кущах два одиноких солдати ще зможуть пройти, але техніка маршами їздити точно не буде", - відповів він.
"Професор" також підкреслив важливість їхнього підрозділу для ворога. Він заявив, зокрема, що всі, хто займаються безпілотними системами, є пріоритетними цілями для будь-якої армії. Ворог постійно проводить розвідку, намагаючись завдати ураження.
Говорячи про підбір кандидатів у підрозділ, він зазначив, що в цьому плані важливими є рівень інтелекту, освіти, досвід роботи в певних сферах. А загалом важливі такі якості кандидатів, як старанність, вмотивованість, зацікавленість.
"А іншому ми навчаємо і самі навчаємось. Якщо до нас потрапляє людина з інженерними навичками, ми всі тут беремося за руки та радіємо. Але таких не багато. Зазвичай це люди робітничих спеціальностей з правильними руками. Ми даємо людині прості операції, потім складніші й складніші. Паралельно ми його навчаємо і ділимося досвідом", - розповів про головні етапи виправки БПЛА-операторів командир.
Щодо молодих офіцерів, які стали операторами дронів після початку вторгнення, "Професор" сказав, що багато молодих хлопців пішли добровольцями. І зараз вони стали не менш достойними офіцерами, ніж ті, хто обирав стати військовим.
"Біль як нашої армії, так і армії ворога - молодший офіцерський та сержантський склад. Його треба кимось поповнювати. Ті люди, які одразу прийшли добровольцями, і зараз стали офіцерами, в більшості - достойні офіцери, не гірші ніж ті військові, які обирали це своєю професією. Всі, з ким я вчився, зараз управляють ротами. Ми маємо підживлювати військо новими офіцерами, яких відбиратимуть з достойних стати офіцерами людей", - поділився командир підрозділу БПЛА 38 Окремої бригади Морської піхоти.
27 липня стало відомо, що українські дрони вперше атакували базу стратегічної авіації РФ під Мурманськом - ворожий військовий аеродром "Оленья", що знаходиться від України на 1800 км по прямій. Згодом стало відомо, що це сталося внаслідок операції ГУР МО. Повідомляється про ураження дальніх надзвукових бомбардувальників-ракетоносіїв ТУ-22М3. База "Оленья" постійно використовується окупантами для ударів по Україні, зокрема, звідси постійно вилітають бомбардувальники Ту-95, котрі обстрілюють Україну крилатими ракетами.
У коментарі Радіо "Свобода" 30 липня представник ГУР МО Андрій Юсов розповів, що у ГУР не поспішали розповідати про наслідки удару, бо займалися верифікацією інформації. За даними Юсова мова йде про вибух над розташуванням літаків і певні пошкодження бортів. Зокрема, йдеться про пошкодження одразу двох російських стратегічних бомбардувальників Ту-22М3, а не одного, як вважалося раніше. Їх ремонт займе тепер кілька місяців.
Також від 26 липня до ранку 27 липня росіянам не було спокійно через масований наліт дронів. Окупанти скиглили, що 42 безпілотники атакували шість російських областей. Йшлося про Брянську, Рязанську, Курську, Ростовську, Липецьку та Бєлгородську області.
У ніч проти 28 липня українські дрони атакували нафтобазу у Польовій з пальним у Курській області РФ. На місці удару виникла масштабна пожежа.
В ніч на 31 липня вже російське Шебекіно потрапило під обстріл: в місті загорілися будинки та повідомлялося про руйнування. Внаслідок обстрілу пошкоджені 15 багатоквартирних будинків, 2 приватні будинки та 7 автомобілів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.