Волинська трагедія закриває двері: кандидат у президенти Польщі Навроцький проти вступу України до ЄС та НАТО

За словами політика, країна, яка не визнає злочин проти 120 тисяч людей, не може бути у жодних союзах

Кароль Навроцький
Кандидат у президенти Польщі Навроцький проти вступу України до ЄС та НАТО

Напередодні травневих виборів президента у Польщі все гучніше лунають заявив про необхідність визнання Україною Волинської трагедії. Ціна низка польських політиків вимагають від Києва офіційно визнати "злочини" на Волині й 9 січня цей список поповнив новоспечений кандидат на президентське крісло у Варшаві Кароль Навроцький. За словами політка, країна, яка не може визнати злочини проти 120 тисяч польських громадян на Волині, не може бути у таких союзах, як ЄС та НАТО.

Кандидат у президенти від ПіС Кароль Навроцький висловив деякі свої погляди в ефірі Polsat News. Він також наразі виступає проти присутності України в НАТО та Євросоюзі.

"На сьогодні я не бачу України в жодній структурі, ані в ЄС, ані в НАТО, поки не будуть вирішені цивілізовані питання, які також є такими важливими для поляків. Країна, яка не в змозі відповісти за дуже жорстокий злочин, скоєний проти 120 тисяч людей, не може бути частиною міжнародного альянсу своїх сусідів", – сказав Навроцький.

Він заявив, що як президент він не підпише ні закону про відновлення компромісу щодо абортів, ні щодо запровадження цивільного партнерства.

"Я б не підписав законопроект про повернення до компромісу щодо абортів. Я не міг дозволити — як майбутній президент — абортувати дітей із синдромом Дауна", — відповів Навроцький.

На запитання, чи підпише він законопроєкт про цивільне партнерство, запропонований міністром рівності Катажиною Котулою, Навроцький відповів, що ні. Він також додав, що буде відкритий для обговорення статусу коханої людини.

Поляки стверджують, що протягом 1943-45 років на Волині та в Східній Галичині загинуло близько 100 тисяч осіб. Поляків, замордованих відділами УПА та місцевим українським населенням. Ці події увійшли в історію як Волинська різанина.

Волинська трагедія

3 грудня 2014 року партія "Право і справедливість" внесла до Сейму Польщі законопроєкт, який має полегшити кримінальне переслідування за заперечення злочинів проти поляків на Волині. Закон вказуватиме на конкретні організації, які стояли за Волинською трагедією.

На рівні міністрів закордонних справ були проведені переговори та досягнуті домовленості у питанні проведення ексгумації жертв Волинської трагедії на території України. Київ не чинитиме перешкод полякам у цьому питанні, а вони своєю чергою підтримають вступ України до ЄС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube