«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
У новому законопроєкті про множинне громадянство, який очікує на ухвалення, військовозобов'язані громадяни України (у першу чергу чоловіки), які отримають друге громадянство, не зможуть залишити країну під час воєнного стану. Дотепер ця опція виїзду існує, але влада прибере таку можливість.
Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час телемарафону. Він роз'яснив, що нововведення у законодавстві не скасовують обов'язки військовозобов'язаних перед державою.
"Ні, ці питання також врегульовані. Людина має свій обов'язок служіння і захисту батьківщини, він передбачений Конституцією України. Усе це теж регламентовано: і виконання військового обов'язку, і фінансові зобов'язання перед державою", - заявив Кулеба.
За словами міністра, відповідні обов'язки громадян, включаючи військову службу та фінансові зобов'язання перед державою, чітко регламентовані Конституцією України. Це означає, що навіть при наявності додаткового громадянства, українці, які зобов'язані служити в армії, не зможуть виїхати за кордон у разі воєнного стану.
Нещодавно президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради новий законопроєкт, який має на меті запровадження інституту множинного громадянства. Втім, стосується це не тих українців, які проживають в Україні та бажають отримати інший паспорт. Все, скоріше, навпаки: документ допоможе етнічним українцям по всьому світу стати повноцінними громадянами.
Як зрозуміло з назви "множинне", це означає, що громадянин України зможе мати паспорт ще й будь-якої іншої держави. Звичайно, виключаючи росію як країну-агресорку. Втім, насправді все виглядає дещо інакше. А точніше, все з точністю навпаки: усі етнічні українці з інших країн зможуть отримати паспорт України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.