Мобілізація в Україні: чи варто очікувати нову хвилю після Нового року

Читать на русском

Генштаб постійно проводить розрахунки щодо потреб армії

Читать на русском
Мобілізація в Україні: чи варто очікувати нову хвилю після Нового року
Мобілізація в Україні: чи варто очікувати нову хвилю після Нового року

Генштаб постійно проводить розрахунки щодо потреб армії

19-го грудня начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач розповів про стан мобілізації в Україні. За його словами, призов людей відбувається відповідно до ситуації на фронті та потреб Генштабу. Наразі не йде жодної мови про те, щоб змінювати темпи мобілізації після Нового року лише через перехід у 2023-й рік. 

Розповів він про це на брифінгу на Media Center Ukraine. Горбач нагадав, що мобілізацію оголосили ще 24-го лютого 2022-го року. Наразі вона офіційно продовжена до 19 лютого 2023-го року. Проте, він зазначив, що жодних «хвиль» мобілізації в Україні не було. Проте, темпи призову дійсно різні, якщо порівнювати початок вторгнення та теперішній час. 

«Так, дійсно, на першому етапі більше людей було призвано, потім темпи постійно знижувалися, зараз вони на набагато нижчому рівні, ніж на початку», – зазначив військовий. 

 

Роман Горбач додав, що кількість людей, яких потрібно призвати, повністю залежить від ситуації на фронті. Відповідні підрахунки здійснює Генштаб ЗСУ, і складає показники за кількістю особового складу. Усі потреби щодо мобілізації є чітко розпланованими, і редагуються відповідно від змін на фронті.

«Говорити, що після Нового року буде чергова хвиля не можна. Всі фактори, які впливають, давно враховані. І той факт, що в Росії пройшла мобілізація, де нібито призвано від 200 до 300 тисяч громадян. Все давно врахований. Зараз ми працюємо за планом і ніяких хвиль не передбачається», – заявив військовий. 

Таким чином, ситуація наступна – призов не збільшиться одразу в декілька разів. Проте, він триває навіть зараз – військкомати постійно проводять призов, орієнтуючись на потреби війська. Від подолання позначки «1 січня» темпи мобілізації не зміняться жодним чином. 

Мобілізація

Під мобілізацію підпадають усі військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років. Підставою для звільнення від мобілізації може бути тільки стан здоров’я, що унеможливлює виконання бойових задач, або деякі індивідуальні ситуації, що прописані законодавством. Мобілізація проводиться в залежності від потреб війська, а не від свят чи інших знакових дат. 

Водночас, у росії ситуація з мобілізацією зовсім інша. Особливо розбиратися в обставинах там ніхто не збирається – впіймали, значить їдеш. Мобілізувати можуть в будь-який момент і без попередження, не враховуючи навіть стан здоров’я. Наразі росіяни бояться, що в січні в них влаштують якраз ту саму «хвилю мобілізації», адже командування рф сильно орієнтується на знакові дати, не враховуючи власні потреби. 

Нагадаємо, що в Україні завершили розслідування відносно держзради Януковича та Азарова.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.