Військові бази на кордонах НАТО та повернення в СРСР. Жданов розповів, що планував Путін після захоплення всієї України

Кремлівський диктатор хотів захопити владу в Україні за три дні, однак на цьому б він не зупинився

Путін хотів за три дні захопити всю Україну
Путін хотів захопити всю Україну і йти далі

Президент РФ Володимир Путін хотів захопити Україну за три дні і на цьому він зупинятися не збирався. Військовий експерт Олег Жданов вважає, що окупація України закінчилась би Третьою світовою війною, оскільки Путін б не зупинився тільки на нашій території.

Про це він сказав на своєму ютуб-каналі. 

"Якби Путіну вдалось захопити Україну за "три дні", то сьогодні війна була б вже на території східної Європи. Бо окрилений такою перемогою Путін, він би довів Заходу, що "Росія найсильніша за всіх", - говорить Олег Жданов.

Експрет нагадав, що Путін 2021 року говорив, що НАТО повинно повернутись на кордони 1997 року.

"Він би міг напасти на країни Балтії та вимагав, щоб РФ відновила вплив на східну Європу, як це було в часи СРСР. Він би хотів розмістити військові бази вздовж кордону з Німеччиною. Світ би вже воював у Третій світовій війні, причому це могла б бути і ядерна війна", - сказав Жданов.

Окупація України

Тимчасово окупована територія України - частина міжнародно визнаної території України, на яку не поширюється фактичний контроль української влади внаслідок її окупації Росією під час російсько-української війни (спочатку в ході вторгнення в Крим, війни на сході, а згодом широкого вторгнення).

На 2021 рік під тимчасовою російською окупацією перебувало 43 300 кв. км, або 7 % української території, а саме Автономна Республіка Крим, місто Севастополь та частини Донецької та Луганської областей. Після початку російського вторгнення 2022 року ця площа зросла у 2,9 раза.

15 квітня 2014 року Верховна Рада України визначила статус території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як тимчасово окупованої. 17 березня 2015 року Верховна Рада України визнала окремі райони, міста, селища і села Донецької та Луганської областей також тимчасово окупованою територією.

Правовий режим тимчасового окупованої території визначає Закон «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» з уточненнями закону про суверенітет України над Донбасом.

7 лютого 2019 року, Указом Президента України були точно визначені географічні координати лінії розмежування на Донбасі і перелік тимчасово окупованих територій на Донбасі.

Засоби масової інформації використовують для тимчасово окупованої території Донбасу як загальну абревіатуру ОРДіЛО, ОРДЛО («Окремі райони Донецької і Луганської областей»), так і окремі абревіатури для Донецької та Луганської областей - ОРДО і ОРЛО, а також Окремі райони Донбасу.

18 липня 2022 року, Верховна Рада України ухвалила закон, яким передбачено застосування загального формулювання «тимчасово окупована Російською Федерацією територія України» замість чинних «тимчасово окупована територія Автономній Республіці Крим та міста Севастополь» і «тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях».

Нагадаємо, авіація Сил оборони України за добу завдала 5 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. Підрозділи ж ракетних військ і артилерії уразили пункт управління, район зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника, а також склад боєприпасів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube