Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
У ВНЗ України студенти військових кафедр будуть здобувати військово-облікову спеціальність "Стрілець"
З вересня 2024 року всі українські вищі навчальні заклади запровадять пілотні військові кафедри. Вони будуть відповідати за базову військову підготовку. Яку, в свою чергу, зможуть за бажанням проходити дівчата.
Про це повідомив заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький в ефірі "Радіо Культура", повідомляє ТСН. За словами Винницького, військові кафедри будуть універсальними для всіх хлопців, які вступають у заклади освіти.
“Зараз для цього готується всі інфраструктура, але фактично мова йде про те, що є три аудиторні кредити, плюс здобуття військово-облікової спеціальності “Стрілець”. А її можна здобути пройшовши курс, і тактичної медицини, і базової стрільби. Це робиться під час фактично чотиритижневого перебування на полігоні. Ми якраз ці всі справи відпрацьовуємо для того, аби запустити з вересня перші експерименти”, – сказав Михайло Винницький.
Військові кафедри є важливою потребою для України, бо навіть якщо завтра буде Перемога, то країна залишається в ситуації, коли їй потрібні офіцери запасу, розповів Винницький. Крім того, заступник міністра повідомив, що розглядається можливість для студентів, які отримали грант, який частково покриває навчання, покрити другу частину за рахунок бюджету на підготовку офіцерів запасу.
В Україні деякі університети допомагають чоловікам уникнути мобілізації. Вони готові приймати до себе нових студентів навіть без вступних іспитів, розуміючи кінцеву мету таких "абітурієнтів". Одним з таких університетів є Київський університет культури. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info. Журналісти провели експеримент, у якому вирішили записати на вступ до університету чоловіка, що не планує там навчатись.
Нагадаємо, що з 1 грудня роботодавці мають передати списки про 17-річних працівників до ТЦК. Крім того, англійська мова в Україні матиме новий статус. Ще Інформатор повідомляв про те, що в Україні пропонують посилити мобілізацію.