Також планується розмістити там десятки тисяч військ, які зможуть поспішити на допомогу союзникам у короткий термін. Цей крок, має на меті зупинити росію від розширення своєї війни за межі України.
НАТО планує посилити угруповання власних військ на східному фланзі, розмістивши там до 300 тисяч солдатів. Такий крок обговорюється в альянсі тому, що НАТО не хоче, щоб війна вийшла за межі України.
Для реалізації такого плану альянсу слід переконати окремі країни-члени забезпечити різні його складові, зокрема: солдатів, навчання, покращення інфраструктури та величезну кількість потужної зброї, обладнання та боєприпасів.
"Оскільки країни стурбовані своїми власними запасами боєприпасів, а Україна гостро потребує їх більшої кількості й зброї від союзників, існує ризик, що не всі союзники по НАТО виконають свої обіцянки зробити внесок у нові плани альянсу", - йдеться у публікації Politico.
Один із високопосадовців альянсу заявив, що для протистояння росії необхідно забезпечити більшу кількість військ, зокрема й тих, які перебувають у стані бойової готовності.
Експомічник генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування збройних сил Генріх Браус заявив, що існує кілька рівнів готовності альянсу. Мова йде передовсім про таке:
У статті зазначається, що такі рівні передбачають від багатьох союзників по НАТО активізації призову на військову службу та збільшення витрат на оборону, тому доведеться купувати більше зброї, амуніції та спорядження.
Водночас екскомандувач силами США в Європі Бен Годжес розповів про ряд практичних деталей, у яких саме й полягає готовність НАТО. За його словами, військам потрібно постійно тренуватись і підтримувати бойові уміння.
"Артилерійський батальйон повинен робити X пострілів на рік, щоб підтримувати свій рівень підготовки для цілей планування. Танковий батальйон має вражати цілі, реагувати на різні ситуації та демонструвати вправність у русі, вдень і вночі, вражаючи рухомі цілі. Все це дуже складно", – пояснив Годжес.
Як відомо, на початку березня американська розвідка заявила, що росія може не прагнути до прямого військового конфлікту з США і НАТО і потенціал для ескалації з боку росії існує.
Також слід зазначити, що Польща розпочинає найбільшу кампанію переозброєння за останні 50 років у відповідь на постійно зростаючу загрозу з боку росії.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що росія хоче змусити НАТО взяти участь у війні проти України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.