Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
В Україні планують модернізувати Охматдит, університетську клініку у Києві та реабілітаційний центр у Львові, відновити ряд мостів, передбачені гранти для малого та мікробізнесу зі сфери перероблення, а також на кордоні з Польщею планують звести нові КПП.
Президент України Володимир Зеленський 17 березня підписав закон про зміни до держбюджету на 2023 рік. Документом передбачається збільшення видатків на реконструкцію кількох лікарень, відновлення мостів, передбачені кошти для малого та дрібного бізнесу, будівництво КПП на кордоні з Польщею, а також компенсації за зруйноване житло.
Документ передбачає збільшення витрат та нові кредити спеціального фонду держбюджету на 445,6 млн грн коштом грантів та допомоги від партнерів. Йдеться й про додаткові зовнішні запозичення, розміром у 3,84 млрд грн та повернення 1,27 млрд грн, наданих Мінекономіки для Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття для виплати допомоги.
Кошти держбюджету збільшать на низку важливих проєктів та ініціатив, серед яких, зокрема, такі:
У документі також йдеться і про 79,9 млн грн на закупівлю обладнання для лікарень та 285 млн грн на придбання безпілотників для моніторингу українського державного кордону.
Крім того, передбачено передачу коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії у сумі 52,5 млрд грн до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, щоб реалізувати нові проєкти. Йдеться про будівництво житла для постраждалих, компенсацію за знищене житло та відновлення військової інфраструктури.
Передбачено також додаткове джерело фінансування Фонду ліквідації наслідків збройної агресії - продаж активів російських олігархів відповідно до Закону "Про санкції".
Закон також передбачає, що у разі пошкоджень або знищення морських суден та суден, які ходять у внутрішніх водах України, власники зможуть отримати компенсацію від уряду.
Для забезпечення фінансування цієї ініціативи, Кабінет Міністрів може використати кошти Дорожнього фонду.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, куди планують витратити кошти із бюджету Києва у 2023 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.