Всередині самого собору нічого не пошкоджено, там готуються провести відправу українською мовою
Біля Свято-Михайлівського собору в Черкасах у четвер, 17 жовтня, тривають сутички між вірянами московського патріархату та парафіянами ПЦУ. За фактом штурму храму правоохоронці відкрили кримінальну справу про хуліганство. ПЦУ готується провести у храмі службу українською мовою, а сам храм, на щастя, не постраждав. Мер Черкас закликав містян прийти до храму і висловити своє ставлення до УПЦ МП. Згодом з'ясувалося, що вірян московського патріархату прогнали зі святині.
Про те, що між вірянами УПЦ МП та ПЦУ триває протистояння біля Свято-Михайлівського собору, пишуть кореспонденти "Радіо Свобода". Цей храм від ранку перейшов до ПЦУ і вона готується вперше провести тут богослужіння українською мовою. УПЦ МП втратила повне право на майно святині, але вочевидь не погоджується з цим.
Відомо, що всередині храму пошкодження не зафіксовані. На місці події працюють правоохоронці, вони встановлюють обставини в рамках відкритого провадження про хуліганські дії. Також медики оглядають декількох людей.
За непідтвердженою інформацією нібито дісталося й митрополиту Феодосію, якого підозрюють у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі.
Нацполіція повідомила, що правоохоронці встановлюють свідків та очевидців інциденту, а також вивчають відеозаписи, оприлюднені в соцмережах.
"Як з’ясували поліціянти, група осіб вчинила хуліганські дії на території та всередині храму, у результаті чого кільком громадянам завдано тілесних ушкоджень", - йдеться у повідомленні поліції.
Черкаська окружна прокуратура розпочала кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 КК України (хуліганство). Максимальне покарання, яке може загрожувати за санкцією статті — позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Слідчі дії тривають.
Згодом стало відомо, що віряни УПЦ МП покинули храм. Громада Черкас висловила своє ставлення до проросійської церкви.
Як повідомляє рух "Чесно", Феодосій, також відомий як Денис Снігірьов, у 2023 році був офіційно звинувачений СБУ за статтею про виправдання російської збройної агресії проти України. Крім того, його підозрюють у порушенні рівноправності громадян через національну, расову та релігійну приналежність.
Під його керівництвом на сайтах єпархії публікувалися матеріали з російських пропагандистських ресурсів, таких як "patriarchia.ru" та "pravmir.ru". У цих публікаціях поширювалися ідеї рашизму та підтримка кремлівського режиму, зокрема, цитувалися промови Путіна, де стверджувалося, що Крим належить Росії.
Вранці 17 жовтня віряни УПЦ МП зламали ворота та увірвались на територію Свято-Михайлівського собору у Черкасах. Проросійські парафіяни використали вогнегасники та сльозогінний газ під час штурму храму, який на світанні перейшов ПЦУ. На місце події вже прибула поліція. Серед мітингувальників присутній і метрополит Феодосій, якого підозрюють у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі.
15 жовтня Кабмін ухвалив протокольне рішення щодо порядку перевірки релігійних організацій та церков, які можуть бути пов'язані з РПЦ, яка в Україні заборонена. Документом встановлюється чіткий алгоритм, за яким відбуватиметься інспекція ймовірних афілійованих з РФ релігійних структур. У випадку їх виявлення - такі структури можуть бути заборонені через 9 місяців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.