«За нинішніх обставин говорити про припинення вогню просто нереалістично»
Це про той момент після розставання, коли емоції обрушуються хвилями: спочатку любов, потім гнів, розчарування і, нарешті, ріжуча правда. Вас зрадили. Ви віддали своє серце не тій людині.
В Україні щеплення від папіломавірусу входить до списку рекомендованих
Більшість випадків раку шийки матки пов'язані з вірусом папіломи людини, який передається статевим шляхом. Щеплення проти вірусу папіломи людини може зменшити ризик розвитку раку шийки матки.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Центр громадського здоров'я України.
Вірус папіломи людини є найбільш поширеною інфекцією, що передається статевим шляхом. Існує понад 80 типів папіломавірусу, приблизно 30 з них можуть вражати шийку матки та вважаються онкогенними. ВПЛ 16 та 18 типів найчастіше пов'язують з раком шийки матки. Близько 70% випадків РШМ асоціюють з інфікуванням цими типами ВПЛ. Імунна система організму може боротися з інфікуванням вірусом, однак у певної кількості жінок, інфікованих вірусом папіломи, розвивається рак шийки матки.
Які фактори підвищують рівень інфікування ВПЛ?
Щеплення захищає від розвитку раку шийки матки, раку порожнини рота та горла, статевих органів. Вакцинацію від ВПЛ проводять у багатьох країнах світу. В Україні щеплення від папіломавірусу входить до списку рекомендованих. Вакцинація проти ВПЛ може запобігти більш ніж 90% ракових захворювань, пов'язаних з вірусом.
Коли та кому робити щеплення
Реакції організму на щеплення
Як ще можна профілактувати РШМ
Нагадаємо, в Україні підтвердили другий випадок поліомієліту, захворів 2-річний хлопчик.
Крім того, в Україні закликають вакцинувати дітей від поліомієліту.
Також Інформатор писав, чи безпечна COVID-вакцина для людей з ВІЛ та СНІД.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.