Випробувано на собі! Як порахувати свою ідеальну вагу, та чому майже всі формули брешуть

Читать на русском

Зазвичай формули розрахунку ідеальної ваги дають похибки, але ми знайшли доволі точну

Читать на русском
Ідеальна вага
Ідеальна вага - це вага, в якій ви почуваєтесь комфортно

Зазвичай формули розрахунку ідеальної ваги дають похибки, але ми знайшли доволі точну

Літо - пора засмаг та відпочинку на природі. Вона вимагає легких вбрань зі струменистих тканин, а останні, відповідно, стрункості та фітнес-форми. Тож, не дивно, що дівчата будь-якого віку готуються до спекотного періоду заздалегідь та продовжують цікавитись власною вагою з особливим інтересом допоки той триває. 

Інформатор вирішив проаналізувати різні формули, за допомогою яких можна вирахувати власну так звану ідеальну вагу. Виявилось, всі вони дають неабияку похибку. Розбираючись в питанні, ми дійшли висновку, що причиною на те є різні фактори.

Зазвичай формули загального розрахунку ваги не беруть до уваги загальний вміст жиру чи, скажімо, рідини в організмі. Значну похибку в розрахунки можуть вносити вік та тип статури. Мова про можливу наявність "широкої кістки", пропорції тіла людини чи тип розподілу жиру на різних його ділянках і, накінець, розвиненість м’язової будови. Так, у здорових дорослих на скелетні м’язи доводиться від 40% до 50% від загальної маси тіла. 

Проте, одна з формул видалась нам найбільш точною з розрахунків на власному прикладі. Називається вона Формула Лоренца та виглядає наступним чином: 

Ідеальна вага = зріст у см – 100 – ((Зріст у см – 150) / 2)

Цей метод був розроблений у 1929 році. Для розрахунку достатньо знати лише свій зріст. Так, за умови, що мій зріст становить 172 см, "ідеальна вага" дорівнюватиме: 172 - 100 - ((172 - 150)/2) = 61 кг. Одним словом, схоже на правду! 

Друзі, нагадаємо вам прості правила послідовності підрахунку: спершу потрібно здійснити дію у внутрішніх дужках, а отже, відповідно до прикладу, спершу слід вирахувати 172 - 150 = 22. Далі відповідно до математичної пріорітетності йде ділення в дужках: 22 / 2 = 11. Тепер можемо по черзі відняти 172 - 100 - обчислений результат 11 = 61. 

Варто відзначити, що говорячи про ідеальну вагу, ми маємо на увазі не кимось вирахуваний і констатований для нас математичний показник, а комфортний для себе стан. Тобто таку вагу, в якій ви почуваєте себе стрункою, при цьому без шкоди для вашого здоров'я.

Формула Лоренца видалась нам найбільш точною 
Формула Лоренца видалась нам найбільш точною 

Альтернативні формули без точного результату

А от формула Брока видала результат, далекий від реальності.  Найпершу і, мабуть, найбільш відому формулу для обчислення ідеальної ваги запропонував французький антрополог Поль Брока. Згідно їй:

  • ідеальна вага для чоловіків = (зріст в сантиметрах – 100) × 1,15,
  • ідеальна вага для жінок = (зріст в сантиметрах – 110) × 1,15.

Відповідно до нашого прикладу формула виглядатиме так: (172 - 110) × 1,15 = 71,3 кг. А це більш, як на 10 кілограм перевищує комфортну реальність. За такої ваги - при такому зрості індекс маси тіла (ІМТ = 24,1) ще відповідає показнику норми. Однак, в даному випадку мова, вочевидь, про норму фізіологічну й медичну, а не естетичну. 

До речі про формулу розрахунку індекса маси тіла, який потрібно порівнювати з даними в таблиці. Формула виглядає так: 

ІМТ = вага (кг): (зріст (м)) в квадраті

Це значить, що при зрості в 172 см та вазі в 60 кг ми матимемо наступне рівняння: 60 кг : 2,95 (1,72 в квадраті) = 20,33. Відповідно до значення з таблиці - власник такої ваги за такого зросту - не має проблем із зайвими кілограмами. 

Таблиця індексів:

  • менше 18,5 - дефіцит маси тіла,
  • 18,5 - 24,9 - нормальна маса тіла,
  • 25.0 - 29,9 - надлишкова маса тіла,
  • 30,0 - 34,9 - ожиріння I ступеню,
  • 35,0 - 39,9 - ожиріння II ступеню,
  • більше 40 - ожиріння III ступеню. 

Втім, більш детальної інформації відповідно до цієї формули ви не отримаєте. Цей спосіб не дає розгорнутого уявлення саме про вашу так звану ідеальну вагу.

Пам'ятайте, ідеальна фігура - ​​це не лише вага!

Очевидно, багатьом знайома ситуація, коли у подруги така сама вага, а виглядає вона стрункіше. Так відбувається, тому що вага - не єдиний фактор, який впливає на те, чи задоволені ви своїм відображенням у дзеркалі, чи не надто. Тут все просто: крім кількісних показників, важливі й якісні. Люди з вагою в межах норми можуть бути, наприклад, без тонусу м’язів або з в’ялою шкірою. І навпаки, люди, що мають неідеальну у співвідношенні із формулою вагу - виглядають привабливо, і це помічають усі довкола. 

Для цього важливо мати:

  • тонус м'язів,
  • підтягнуту шкіру,
  • здоровий сон,
  • здорові внутрішні органи,
  • та, зрештою, гарний настрій!

Не забувайте пари правил більшості гарних, успішних людей: Хто подобається собі - частіше подобається іншим! Слідкуйте за власним здоров'ям!

Раніше Інформатор писав, як схуднути у спеку

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.