Кияни запитують, чому людей не пускають в укриття
Жителі Києва після нічної атаки обурені бездіяльністю мера Віталія Кличка. Більшість скаржиться на те, що не можуть потрапити до укриттів під час повітряної тривоги. На жаль, саме через це у ніч проти 1 червня загинуло три людини, серед них - дитина.
Під час спілкування з журналістами на місці трагедії Кличко розповів, що прокуратура, СБУ, Нацполіція проводить розслідування стосовно того, чи було укриття зачинене, або ні. За різною інформацією, люди знаходилися у сховищі та їх виводили. Інші говорять, що воно було зачинене і потрапити туди не було можливості.
"У цьому випадку ми швидко проведемо розслідування. Додатково дав розпорядження перевірити всі укриття, які знаходяться у Києві відносно швидкого реагування і відвідування. Під час повітряної тривоги вони мають працювати і миттєво бути відчиненими", - сказав Кличко.
Згодом він додав, що патрульна поліція Києва допоможе контролювати роботу укриттів вночі. Вони об'їжджатимуть у комендантську годину під час повітряної тривоги укриття, що є на мапі міста і перевірятимуть, чи вони відчинені. Та оперативно передаватимуть інформацію міським службам.
Охоронця з укриття в поліклініці Деснянського району заарештували. Люди звертають увагу, на швидке знаходження "винного". Хоча раніше Кличко повідомляв, що відповідальність за роботу укриття несе керівник медзакладу і глава районну, який має контролювати роботу укриттів, що є на мапі міста і повинні працювати.
Люди цікавляться за що несе відповідальність особисто Кличко. За укриття, за забудову, за дорогу, за корупцію - повний нуль.
Зазначається, що у Києві та сама ситуація була і з "Пунктами незламності". Вони теж "є на мапі міста і повинні працювати".
Кияни запитують, чому людей не пускають в укриття. Та іронізують, що Кличко знову вимагає відповіді від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
Згадали і опіку за скверами та пішохідним мостом. У цей час через закритий вхід до укриття загинули мати з дитиною.
Акцентується увага на безпосередній відповідальності мера. Адже війна йде не перший день, як і обстріли Києва саме тому укриття мають безперебійно працювати, а не бути зачиненими.
У ніч проти 1 червня під час ракетної атаки окупантів у столиці загинуло троє людей, у тому числі дитина 2012 року народження. Ще 15 людей отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості - 11 з них госпіталізовані до медичних закладів. Житель Києва, чия дружина загинула під час атаки рф, повідомив, що люди прибігли вночі до укриття, яке розташовано у дитячій поліклініці, але їм ніхто не відкрив. Наразі у вказаному медзакладі проходять слідчі дії. Допитуються керівництво та персонал медзакладу для встановлення посадових осіб, відповідальних за експлуатацію укриття та забезпечення вільного доступу до нього під час оголошення повітряної тривоги. Слідчі розпочали досудове розслідування за фактом службової недбалості з боку посадових осіб медичного закладу, що призвела до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.